ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

НБУ проведе відкрите тестування е-гривні до кінця 2024 року

author avatar ProIT NEWS

Національний банк України готується до другого експерименту із використання цифрової гривні (е-гривні) до кінця цього року. Участь у ньому зможуть взяти всі охочі.

Про це повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін у подкасті «Хроніки економіки» від «Української правди».

«Ми плануємо робити цей пілотний проєкт відкритим. Банківські та небанківські установи будуть агентами центрального банку по розповсюдженню грошей, обміну і наданню можливості користувачам ними розпоряджатися з використанням своїх мобільних застосунків», – повідомив посадовець.

НБУ вже розіслав банкам запрошення для участі у пілотному проєкті. Ті з них, які нададуть ствердну відповідь, будуть запрошувати до участі своїх клієнтів.

Обсяг емісії е-гривні в Нацбанку оголосять після того, як зрозуміють, скільки банківських установ та їхніх клієнтів реально забажають взяти участь у тестуванні е-гривні.

Розпочати другий пілотний проєкт із використання е-гривні НБУ планує у другій половині 2024 року. Орієнтовано, він триватиме близько 6 місяців.

У межах експерименту всі охочі протестувати е-гривні зможуть обміняти на неї свої готівкові та безготівкові гроші.

За словами Поддєрьогіна, мета другого експерименту із використання цифрових грошей центрального банку в Україні – виявити, чи є попит на таку форму грошей серед населення і чи взагалі існує необхідність у її запровадженні.

В межах експерименту планують протестувати можливість розраховуватися цифровими грошима у режимі офлайн. Крім того, НБУ має на меті передбачити технічну можливість програмування е-гривні.

Нагадаємо, що перший експеримент із застосування е-гривні НБУ провів у 2018 році. Він став одним із перших центральних банків у світі, які почали тестувати використання цифрових грошей. В межах першого пілотного проєкту Нацбанк випустив 5443 е-гривні, якими користувалися лише працівники регулятора.

Загалом тоді було здійснено 208 операцій переказу між е-гаманцями, 82 операції поповнення цих гаманців, 42 операції обміну е-гривень на безготівкові гроші, 40 операцій переказів для потреб бійців, які воювали на Донбасі, і 19 операцій поповнення мобільного рахунку оператора LifeCell.

У вересні 2021 року НБУ відкрив проєкт «е-гривня», метою якого було визначення потреби широкомасштабного випуску в Україні цифрової форми гривні. Роком пізніше Укрпатент зареєстрував торговельні марки «е-гривня» та «e-hryvnia», які належать Нацбанку.

Читайте також на ProIT про криптографію, блокчейн і ШІ: як технології захищають ваші кошти у банку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.