ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Недоліки безсерверних обчислень

author avatar ProIT NEWS

У нещодавньому звіті, опублікованому Datadog, постачальником хмарних послуг моніторингу і спостереження, було виявлено, що безсерверні обчислення популярні як ніколи. Аналіз використання таких обчислень клієнтами Datadog засвідчив, що понад 70% клієнтів AWS, 60% клієнтів Google Cloud і 49% клієнтів Microsoft Azure використовують одне або кілька безсерверних рішень.

Насправді тут нічого нового – безсерверне обчислення є частиною хмарного розвитку, коли справа доходить до вибору найкращої платформи розробки для нових мережевих і перенесених хмарних застосунків, йдеться в матеріалі InfoWorld.

Безсерверні обчислення обіцяють скоротити управління інфраструктурою та підвищити продуктивність розробників. Однак, як і для будь-якої іншої технології, тут слід враховувати недоліки. Більшість людей, які обирають сервер без сервера, можуть не бачити повної картини.

Затримка сold-start

Однією з головних проблем безсерверних обчислень є затримка cold-start. На відміну від традиційних моделей хмарних обчислень, де віртуальні машини або контейнери попередньо підготовлені, безсерверні функції повинні активуватися за вимогою. Хоча це забезпечує динамічне масштабування, воно призводить до затримки, відомої як cold-start. Це погано та може вплинути на час відповіді програми.

Хоча постачальники працювали над усуненням цієї проблеми, вона все ще може бути проблемою для застосунків із суворими вимогами до продуктивності в реальному часі. Інколи для цього необхідно замінити безсерверну систему, що затримує час розробки, оскільки ви намагаєтеся знайти іншу платформу.

Ви можете подумати, що це проблема лише програм, які вимагають продуктивності у реальному часі. Однак насправді таких застосунків більше, ніж здається. Наприклад, це може бути вимогою програми, яку ви збираєтеся перемістити на безсерверну платформу.

Vendor lock-in

Все ще зустрічаються розробники й архітектори, які вважають, що безсерверні програми легко переносяться між хмарними брендами. Ні, це не так. Кожен хмарний постачальник має свою унікальну безсерверну реалізацію, що ускладнює зміну постачальника без значних модифікацій коду й інфраструктури.

Це може обмежити гнучкість організації та перешкодити її здатності адаптуватися до мінливих потреб бізнесу або використання конкурентних пропозицій. З переходом до більшого розгортання багатохмарних технологій це може бути дійсним обмеженням, яке потрібно враховувати.

Налагодження та моніторинг

Традиційні методи налагодження, такі як вхід на сервер і перевірка коду, можуть бути неможливими у безсерверному середовищі. Крім того, моніторинг продуктивності та працездатності окремих безсерверних функцій може бути складним, особливо якщо йдеться про багато безсерверних функцій, розповсюджених у різних службах.

Організації повинні інвестувати у спеціалізовані інструменти та методи для ефективного налагодження й моніторингу безсерверних програм. Зазвичай це стає краще зрозумілим, коли виникає потреба, але саме в цей момент можуть статися затримки та перевитрати коштів.

Управління витратами

Великою проблемою є управління витратами розгорнутих безсерверних систем. Безсерверне обчислення може забезпечити зниження вартості завдяки усуненню необхідності управління та надання інфраструктури. Однак важливо ефективно контролювати вартість, оскільки напряму керувати витратами на хмарні ресурси непросто.

Крім того, зі зростанням складності застосунків може збільшуватися кількість процесів і пов’язаних ресурсів, що призводить до неочікуваних перевищень витрат.

Безсерверні обчислення пропонують підвищену продуктивність розробників і зменшують витрати на управління інфраструктурою. Це «легка кнопка» для розгортання застосунків.

Однак дуже важливо враховувати потенційні недоліки й ухвалювати зважені рішення. Ретельне планування, правильний архітектурний дизайн та ефективний моніторинг можуть допомогти організаціям впоратися з цими проблемами та повністю використати переваги безсерверних обчислень або ж вирішити, що це не підходить для певних програм.

Раніше ми повідомляли, що Microsoft робить штучний інтелект доступнішим, зокрема з’явилися нові можливості в Azure AI Studio.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.