ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Новий ШІ-кодер Devin замінить програмістів?

author avatar ProIT NEWS

Стартап генеративного ШІ Cognition AI Inc. представив новий інструмент, який може автономно і самостійно створювати код, а не просто допомагати людині-кодеру, повідомляє Silicon Angle.

Цей інструмент називається Devin, і його поява є значним кроком в індустрії кодування на основі ШІ. Це автоматизований помічник, який може виконувати повні проєкти, на відміну від технології copilot, яка просто допомагає людям-кодерам із фрагментами чи пропозиціями.

Наразі Devin доступний лише у приватному попередньому перегляді й лише кілька обраних журналістів мали доступ до інструменту.

На відео виконавчий директор Cognition Скотт Ву демонструє, як користувачі можуть переглядати модель у дії. Вони можуть бачити командний рядок, редактор коду та весь робочий процес, який виконує Devin.

Розробники запевняють, що Devin може отримати доступ до стандартних інструментів розробника, включно з редактором коду, браузером та оболонкою. Він може запускати їх у пісочниці для планування й виконання надзвичайно складних інженерних завдань, які вимагають ухвалення тисяч рішень.

Користувачі просто окреслюють проєкт у підказках природною мовою через інтерфейс у стилі чат-бота, а Devin виконує все, що потрібно.

Він починає зі створення детального покрокового плану виконання поставленого завдання, а потім використовує інструменти розробника, як це зробив би кодер, і робить це набагато швидше. Devin може писати власний код, виправляти проблеми, тестувати та звітувати про свій прогрес у режимі реального часу, щоб користувачі завжди були в курсі його прогресу.

Якщо користувачі-люди вирішать, що щось виглядає не так, вони можуть додати ще одне повідомлення в чат і попросити ШІ вирішити проблему. Таким чином, інженерні команди зможуть делегувати певні проєкти ШІ-кодеру та зосередити свою енергію на більш творчих завданнях, для яких людський інтелект все ще краще підходить.

Дещо іронічно, що Ву, який сам є інженером-програмістом, запускає генеративний інструмент ШІ, який, зрештою, призначений для заміни людей-програмістів. Тестувальники, які мали ранній доступ до Devin, зазначають:

«Це менше схоже на помічника, який допомагає з кодом, а більше на справжнього працівника, який робить свою справу».

Творці Devin вірять, що врешті-решт він зможе виконувати багато низькорівневих програм кодування замість людей-кодувальників і виконувати їх набагато швидше.

Cognition вже отримав фінансування: нещодавно стартап закрив $21 мільйон серії A, зібраних під керівництвом Founders Fund. Зараз розробники прагнуть розширити можливості та ранній доступ для більшої кількості обраних користувачів, а також заохочують компанії, які хочуть вивчити його можливості, подавати заявки електронною поштою.

Читайте також на ProIT: що ШІ не здатен замінити у вашому програмуванні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.