ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Nvidia заявила про створення нових суперкомп'ютерів генеративного штучного інтелекту

author avatar ProIT NEWS

Після новини про представлення суперкомп'ютера DGX GH200 зі штучним інтелектом на  виставці Computex, Nvidia заявила, що бере участь у кількох інших суперкомп’ютерах, націлених на обробку штучного інтелекту, включаючи один в Ізраїлі та два на Тайвані.

У рамках оголошення про свою мережеву платформу Nvidia Spectrum-X, гігант графічних процесорів заявив, що має намір створити систему «blueprint and testbed» для демонстрації технології. Цей гіпермасштабний генеративний суперкомп’ютер ШІ буде розгорнуто в ізраїльському центрі обробки даних  і матиме назву Israel-1.

На відміну від деяких інших відомих систем, ця буде заснована на існуючій технології Nvidia HGX H100, ЦП BlueField-3 та побудована з використанням серверів Dell PowerEdge XE9680.

Сам Spectrum-X базується на поєднанні Ethernet-комутатора Spectrum-4 від Nvidia з процесорами DPU BlueField-3. Spectrum-4, як стверджується,  надає 64 порти зі швидкістю Ethernet 800 Гбіт/с, тоді як ці процесори використовують RDMA по з'єднаному Ethernet (RoCE) для підвищення передачі даних.

За даними The Times of Israel, очікується, що ця система «blueprint and testbed» матиме продуктивність до 8 ексафлопс, що зробить її одним із найшвидших у світі суперкомп’ютерів зі штучним інтелектом після запуску, який планується приблизно наприкінці 2023 року.

«Spectrum-X — це новий клас мереж Ethernet, який усуває бар’єри для робочих навантажень ШІ наступного покоління, які можуть трансформувати цілі галузі», — заявив старший віце-президент Nvidia з мережевих технологій Гілад Шайнер.

Ще один проект, Taipei-1 компанії  Nvidia також буде побудовано  на базі її технології H100. Він складатиметься з 64 систем DGX H100 і 64 систем OVX. Кожна система DGX H100 містить 8 графічних процесорів H100 побудованих на архітектурі Hopper від Nvidia, а система OVX має графічні процесори L40 на основі архітектури Ada Lovelace.

Також на Тайвані буде розташована  система Taiwania 4, яку планує побудувати Asus на базі Національного центру високопродуктивних обчислень (NCHC). Ця система буде заснована на суперчіпі Nvidia Grace CPU, який поєднує два процесори на основі архітектури Arm з загальною кількістю 144 обчислювальних ядер. Taiwania 4 складатиметься з 44 вузлів, з'єднаних за допомогою міжвузлового зв'язку Nvidia Quantum-2 InfiniBand.

Тим часом, Asus також планує запропонувати сервери штучного інтелекту на основі обладнання Nvidia DGX. За даними Bloomberg, пристрій AFS Appliance буде пропонуватися на основі передплати і встановлюватися у приміщеннях замовника. Це дозволить організаціям використовувати переваги генеративних моделей штучного інтелекту, зберігаючи контроль над своїми даними, а не створюючи додатки в хмарі.

Ймовірно, вартість пристрою AFS Appliance з Nvidia DGX складатиме приблизно $10 000 на місяць, сам Asus заявив Bloomberg, що планує мати від 30 до 50 корпоративних клієнтів в Тайвані та вийти на міжнародний рівень до кінця цього року.

Ця новина стала наслідком анонсу вчорашнього дня про штучний інтелектовий суперкомп'ютер DGX GH200, в якому використовуються 256 суперчіпів Grace-Hopper, з'єднаних за допомогою технології Nvidia NVLink, а також архітектури посилання для серверів, що використовують їх прискорювачі, відомі як MGX.

Увесь цей шалений інтерес до штучного інтелекту, особливо останнього покоління великих мовних моделей (LLM) і генеративних штучних інтелектів, допоміг підвищити попит на продукти Nvidia, в результаті чого ринкова вартість графічного процесора досягла трильйонів доларів за даними Reuters.

Джерело: TheARegister

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.