ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Останнє оновлення Redis спрощує керування платформою

author avatar ProIT NEWS

Redis випустив уніфіковану версію свого однойменного сховища даних для послідовного розгортання на всіх підтримуваних платформах. Раніше оновлення впроваджувалися поетапно на різних пропозиціях, лише коли вони ставали доступними. Про це повідомляє DevOps.com.

Водночас Redis збирається уніфікувати клієнтські бібліотеки, які використовуються для доступу до сховища даних із відкритим кодом, працюючи безпосередньо з розробниками спільнот найпопулярніших клієнтських бібліотек: Jedis (Java), node-redis (NodeJS), redis-py (Python), NRedisStack (.Net) і Go-Redis (Go).

Інші можливості, які додані до версії 7.2 платформи, охоплюють підтримку автоматичного розподілу даних, що дає змогу легше переносити дані, які рідко використовуються, на менш дорогі пристрої зберігання. Управління здійснюється за допомогою покращеного інтерфейсу для кластерного керування Redis та інструментів інтеграції даних, доступних у попередній версії.

Обидва ці інструменти дають змогу отримувати дані в режимі реального часу з іншого джерела даних, наприклад бази даних SQL. Крім того, розробники можуть скористатися перевагами тригерів і функцій для створення таких типів програм.

Redis проводить попередній перегляд інструменту пошуку векторних даних, які використовуються для створення програм генеративного ШІ. Замість того, щоб використовувати окрему векторну базу даних для створення цих застосунків, платформа Redis підтримує вказаний тип даних, щоб забезпечити роботу генеративних застосунків ШІ разом з іншими класами застосунків, які отримують доступ до тих самих даних.

Генеральний директор Redis Роуен Троллоп сказав, що ці зусилля допоможуть командам DevOps скоротити витрати й оптимізувати керування оновленнями платформи та застосунків, які мають до неї доступ.

Більшість організацій використовують Redis як шар кешування зберігання даних у пам’яті. Однак з розвитком різних застосунків організації почали використовувати Redis як основну базу даних для цих застосунків, які вимагають багато інтерактивності, зазначив він.

Хоча розробники в основному ухвалюють таке архітектурне рішення, загальне управління сховищем даних Redis покладається на команди DevOps, яким тепер буде простіше оптимізувати робочі процеси в кількох екземплярах Redis, що працюють у хмарі або на кластері Kubernetes, додав Троллоп.

Звичайно, у деяких випадках організації все ще покладаються на адміністраторів баз даних та інженерів даних для керування цими робочими процесами, але в міру того, як DevOps продовжує розвиватися, все більше екземплярів сховищ даних включаються в робочі процеси, якими керує команда DevOps.

Кінцевою метою має бути узгодження найкращих практик DevOps і DataOps для підвищення продуктивності розробників і команд з обробки даних, які створюють генеративні програми ШІ.

Раніше ми повідомляли, як штучний інтелект вирішує проблеми моніторингу і спостереження в DevOps.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.