ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Нова ера транспорту: перший автомобіль, що літає, отримав сертифікат льотної придатності

author avatar ProIT NEWS

Федеральна авіаційна адміністрація США (FAA) надала каліфорнійській стартап-компанії під назвою Alef Automotive перший в історії дозвіл на льотну придатність для повністю електричного літального автомобіля, здатного як літати, так і їздити по дорогах. Про це повідомляє CNN.

«Модель А» поєднує в собі можливості вертикального зльоту та посадки з можливістю їздити по шосе й паркуватися як звичайний автомобіль. На відміну від інших прототипів автомобілів, що літають, ця модель однаково добре працює як у повітрі, так і на землі, може перевозити одного або двох пасажирів, має чудовий запас ходу 200 миль і дальність польоту 110 миль.

Коштувати такий автомобіль буде $300 тис., а перша поставка запланована на кінець 2025 року.

Передбачається, що з розвитком технологій і зростанням рівня виробництва витрати зменшаться, що зробить подібні автомобілі доступнішими для широкої аудиторії.

У FAA заявили, що Alef «не перший літак такого типу», який отримав спеціальний сертифікат льотної придатності. Однак у компанії зазначили, що їхній транспортний засіб відрізняється тим, що здатний функціонувати як на дорозі, так і в повітрі, виглядати як звичайний автомобіль і паркуватися на звичайному паркувальному місці.

Отримання сертифіката льотної придатності від Федеральної авіаційної адміністрації США є величезним кроком вперед для Alef Automotive. Водночас компанії все ще необхідно подолати низку нормативних перешкод, перш ніж автомобіль можна буде запустити у виробництво. Зокрема, потрібно отримати дозвіл від Національної адміністрації безпеки дорожнього руху, щоб гарантувати дотримання критеріїв безпеки дорожнього руху.

З іншого боку, враховуючи, що FAA надала своє схвалення й зростає інтерес до технологій, які лежать в основі виготовлення таких автомобілів, можна очікувати, що подібні органи будуть тісно співпрацювати з компаніями, щоб встановити норми та межі для цього нового способу пересування.

Alef Aeronautics Inc. була заснована у 2015 році групою із чотирьох друзів, які хотіли створити компанію майбутнього як у фільмах «Назад у майбутнє». Генеральний директор компанії, українець за походженням Джим Духовний вважає, що це «один маленький крок для літаків і один гігантський крок для автомобілів».

Зазначимо, що у 2018 році відбувся успішний автономний випробувальний політ, а роком пізніше – політ повнорозмірного прототипу автомобіля, що може літати.

‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.