ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Дослідження: ChatGPT дозволяє створити код програми менш ніж за 7 хвилин менш ніж за $1

author avatar ProIT NEWS

Команда дослідників з Університету Брауна та кількох китайських університетів провела експеримент, щоб з’ясувати, чи зможуть боти зі штучним інтелектом, які працюють на основі моделі ChatGPT 3.5, завершити процес розробки програмного забезпечення без попереднього навчання. Про це повідомляє Business Insider з покликанням на висновки дослідників.

Щоб перевірити це, фахівці створили гіпотетичну компанію з розробки програмного забезпечення під назвою ChatDev. На основі моделі waterfall – послідовного підходу до створення програмного забезпечення – кампанія була розбита на чотири етапи у хронологічному порядку: проєктування, кодування, тестування та документування.

Дослідники призначили ШІ-ботам конкретні ролі, підказуючи кожному з них «життєво важливі деталі», які описували «призначене завдання та ролі, протоколи зв’язку, критерії завершення й обмеження».

Після того, як дослідники призначили роботам ШІ їхні ролі, кожен бот був розподілений на відповідні етапи. «Генеральний директор» і «технічний директор» ChatDev, наприклад, працювали на етапі «проєктування», а «програміст» та «арт-дизайнер» – на етапі «кодування».

На кожному етапі ШІ-«працівники» спілкувалися між собою з мінімальною людською допомогою, щоб завершити конкретні частини процесу розробки програмного забезпечення – від вирішення, яку мову програмування використовувати й виявлення помилок у коді до завершення програмного забезпечення.

Дослідники провели експеримент із різними сценаріями програмного забезпечення та застосували серію аналізів до них, щоб побачити, скільки часу знадобилося ChatDev для створення кожного типу програмного забезпечення і скільки коштував би кожен із них.

Дослідники, наприклад, доручили ChatDev «розробити базову гру Gomoku» – абстрактну стратегічну настільну гру, також відому як «П’ять у ряд».

На етапі проєктування генеральний директор попросив технічного директора запропонувати конкретну мову програмування, яка б задовольнила запити нових користувачів, на що технічний директор відповів – Python.

Після того, як технічний директор скомандував: «Давайте почнемо», ChatDev перейшов до етапу кодування, де технічний директор попросив програміста написати файл, а потім програміст попросив дизайнера надати програмному забезпеченню «гарний графічний інтерфейс користувача».

Ланцюжок чатів повторювався на кожному етапі, поки не було розроблено програмне забезпечення.

Призначивши ChatDev 70 завдань, дослідження показало, що компанія, що базується на штучному інтелекті, змогла завершити повний процес розробки програмного забезпечення «менш ніж за 7 хвилин із середньою ціною менш ніж $1». І все це при виявленні й усуненні «потенційних вразливостей» завдяки можливостям «пам’яті» й «саморефлексії».

Дослідники стверджують, що близько 86,66% створених програмних систем були «виконані бездоганно».

«Наші експериментальні результати демонструють ефективність і рентабельність автоматизованого процесу розробки програмного забезпечення, керованого CHATDEV», – написали дослідники у статті.

Insider надіслали запит розробникам, але не отримали відповіді до публікації матеріалу.

Результати дослідження вказують на те, що потужні генеративні технології ШІ, такі як ChatGPT, можуть виконувати певні робочі функції. Зокрема, кодери можуть знайти інструменти генеративного ШІ корисними для свого особистого і професійного життя.

Даніель Діппольд, програміст із Берліна, використовував ChatGPT для розробки програми, яка допомогла йому знайти квартиру, а співробітники Amazon використовували його для розробки програмного забезпечення.

Однак дослідження не було ідеальним: фахівці виявили обмеження, такі як помилки й упередження у мовних моделях, які можуть спричинити проблеми під час створення програмного забезпечення. Тим не менш, дослідники кажуть, що результати «потенційно можуть допомогти молодшим програмістам або інженерам у реальному світі».

Раніше ми писали, що генеративний ШІ може приносити світовій економіці від $2,6 до $4,4 трлн на рік.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!


Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.