ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Reddit виходить на IPO у березні

author avatar ProIT NEWS

Соціальна медіаплатформа Reddit розробила детальні плани щодо запуску свого первинного публічного розміщення акцій (IPO) у березні, просуваючись до лістингу, на який вона розраховувала понад 3 роки. Про це повідомляє Reuters.  

Це буде перше IPO великої компанії соціальних медіа після Pinterest, який дебютував у 2019 році.

За допомогою вказаної пропозиції також буде перевірено готовність деяких користувачів Reddit підтримати дебют компанії на фондовому ринку.

Багато інвесторів, які розміщували свої повідомлення на платформі, допомогли підняти десятки мемів на біржі за останні 3 роки – від роздрібного продавця GameStop до кінооператора AMC Entertainment Holdings.

За даними обізнаних джерел, Reddit, який конфіденційно подав заявку на IPO у грудні 2021 року, планує оприлюднити її наприкінці лютого, розпочати презентацію на початку березня та завершити IPO вже до кінця березня.

Джерела додають, що компанія із Сан-Франциско, яка була оцінена приблизно у $10 мільярдів під час раунду фінансування у 2021 році, прагне продати орієнтовно 10% своїх акцій під час IPO.

Повідомляється, що Reddit вирішить, яку оцінку IPO він проведе, ближче до моменту лістингу. Також відомо, що плани Reddit щодо IPO можуть бути відкладені, як це траплялося раніше.

Зауважимо, що речник Reddit відмовився від коментарів.

Заснований у 2005 році веброзробником Стівом Хаффманом і підприємцем Алексісом Оганяном Reddit отримує дохід в основному за рахунок реклами, а також пропонує преміум-доступ за $5,99. За словами Хаффмана, раніше це не приносило достатньо прибутку.

У минулому компанія пояснювала свої втрати тим, що інвестувала у платформу, а її користувачі менше залучали рекламу на її сайті, ніж в інших соціальних мережах.

Компанія утримувалася від запуску IPO, поки не наблизилася до прибутковості. Очікується, що у 2023 році Reddit отримає понад $800 мільйонів доходу від реклами, що на 20% більше, ніж роком раніше, повідомляє The Information.

Минулого року Reddit заявив, що стягуватиме з компаній плату за доступ до свого інтерфейсу прикладного програмування (API), який використовується технологічними компаніями для навчання моделей ШІ.

Акції великих соціальних медіа відновилися протягом останнього року здебільшого завдяки зростанню акцій технологічних компаній, коли процентні ставки досягли свого піку. За останні 12 місяців вартість акцій Meta Platforms, яка керує Facebook, зросла більш ніж утричі, а акції Snap – на 60% за той же період.

Раніше ми повідомляли, що Nasdaq завершив 2023 рік зростанням на 43%. Це найкращі показники за останні 3 роки.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.