2 хв

Ринок генеративного ШІ протягом десятиліття становитиме $1,3 трлн та може призвести до загибелі людства, - дослідження

author avatar ProIT NEWS
ProIT: медіа для профі в IT

Випуск інструментів штучного інтелекту, таких як ChatGPT і Google Bard, викликав вибух інтересу до індустрії генеративного штучного інтелекту, доходи якої можуть зрости до більш ніж $1,3 трильйона  у наступному десятилітті, згідно з звітом Bloomberg Intelligence, переглянутим Insider.

У звіті Bloomberg говориться, що у 2022 році виручка галузі склала близько $40 мільярдів. До 2032 року, йдеться у звіті, ця цифра може становити $1,32 трильйона, що означає сукупний річний темп зростання сектора 42%.

У звіті Bloomberg з розбивкою по сферах бізнесу йдеться, що програмне забезпечення ШІ, таке як помічники ШІ, інфраструктурні продукти та програми, що прискорюють кодування, може принести $280 мільярдів до 2032 року, а річний темп зростання становитиме 69%.

Апаратне забезпечення, однак, становитиме основну частину доходу в розмірі $1,3 трильйона , що становитиме $641 мільярд до 2032 року, за оцінками Bloomberg. З цих $641 мільярда $168 мільярдів припадає на пристрої, а $473 мільярда припадає на інфраструктуру.

Доходи від апаратного забезпечення надходитимуть від серверів ШІ, сховища ШІ, продуктів ШІ для комп'ютерного зору, а також інструментів штучного інтелекту для розмов і коштуватимуть $108 мільярдів.

Згідно зі звітом, цифрова реклама, що стосується ШІ, принесе дохід у розмірі $192 мільярдів, а програмне забезпечення помічника ШІ коштуватиме $89 мільярдів.

Прогнозується, що до 2032 року генеративний ШІ становитиме від 10 до 12% від загального обсягу ІТ-обладнання, програмних послуг, витрат на рекламу та ігрових ринків у порівнянні з менш ніж 1% наразі, йдеться у звіті Bloomberg Intelligence.

"Світ готовий побачити вибухове зростання в секторі генеративного ШІ протягом наступних десяти років, яке обіцяє докорінно змінити те, як працює технологічний сектор", - сказав Мандіп Сінгх, старший технологічний аналітик Bloomberg Intelligence та провідний автор звіту. у прес-релізі.

Чат-бот OpenAI зі штучним інтелектом ChatGPT був запущений для публіки в листопаді і набув популярності завдяки своїй здатності вести інтелектуальні бесіди, писати музику, програмувати і навіть писати есе. Він став найбільш зростаючим споживчим додатком в історії інтернету, кількість користувачів якого досягла 100 мільйонів всього за два місяці.

ChatGPT підживлює ажіотаж навколо ШІ, що призводить до того, що технологічні гіганти конкурують за випуск кращих інструментів, включаючи Bard від Google та новий Bing на базі ШІ від Microsoft.

Розвиток ШІ призвів до зростання занепокоєння, у тому числі з боку багатьох з тих, хто має вирішальне значення для його розробки, що ця технологія може становити загрозу для людства. У відкритому листі керівники великих фірм, які займаються ШІ, таких як Deepmind і OpenAI, заявили, що ШІ представляє ризик зникнення для людства, якщо його не регулювати належним чином.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.