ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

iPhone доведеться міняти батареї

author avatar ProIT NEWS

Європейський парламент проголосував за закон про змінні батареї. Тепер, лише через рік після обов’язкового впровадження портів з USB-C у блоках, в Apple змушені знову подумати про редизайн. The Register розбирався, які зміни очікують на виробників та користувачів смартфонів.

Правило «портативної батареї» почне діяти не раніше 2027 року. Це правило стосується всіх побутових приладів. Воно означатиме, що якщо у вас є гаджет, ви повинні мати змогу самостійно вийняти та замінити батарею.

Смартфони, розроблені Samsung та більшістю інших виробників на ринку, вже мають порти USB-C, але для майже всіх із них новини про батарею означатимуть редизайн та пошук шляхів для внутрішнього з’єднання і кріплення, якщо пристрій має бути знімним.

Джеймс Сір, співзасновник маркетплейсу вживаної техніки Spring, сказав The Register: «Це великий крок з боку ЄС і ще один аргумент на користь сталого розвитку. Одним із найбільших факторів, що спричиняють зростання електронних відходів, до яких належать і смартфони, є довговічність пристроїв. Коли ми ремонтуємо смартфони, то часто бачимо, що першим компонентом, який зношується, є саме батарея. Спрощення процесу заміни матиме реальний вплив. Ми очікуємо, що ці новини значно змінять перспективи галузі в довгостроковій перспективі, враховуючи, що продовжується надмірний видобуток рідкоземельних металів».

Нові правила, схвалені Європейським парламентом минулого тижня, також включають вимогу щодо «цифрового паспорта акумулятора» для промислових акумуляторів ємністю понад 2 кВт-год та акумуляторів електромобілів; політику належної перевірки для всіх суб’єктів господарювання, крім малого та середнього бізнесу, і значно суворіші вимоги до збору відходів для портативних акумуляторів, збільшені до 73% до 2030 року. Також будуть встановлені мінімальні рівні вторинної переробки виробничих і споживчих відходів для використання в нових батареях.

Через 8 років після введення в дію регуляції ЄС очікує, що частка вторинного використання становитиме 16% для кобальту, 85% для свинцю, 6% для літію і 6% для нікелю з подальшим підвищенням долі вторинної переробки.

Усе це може означати, що у майбутньому ми побачимо новий дизайн iPhone, який дозволить користувачам легко заміняти батарею самостійно, що сприятиме сталому розвитку галузі та зменшенню впливу на навколишнє середовище. Проте критики стверджують, що такі нововведення негативно позначаться на водонепроникності та пилозахисті, до яких вже звикли споживачі. Що ж стосується реакції виробників, то чекаємо відповідей від Apple, Samsung та інших зацікавлених сторін.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.