ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

ШІ розробив ліки від фіброзу легень. Їх випробують на людях

author avatar ProIT NEWS

Стартап Insilico Medicine, що спеціалізується на розробці ліків за допомогою штучного інтелекту, оголосив про початок другої фази клінічних випробувань нового препарату, призначеного для лікування ідіопатичного легеневого фіброзу (ІЛФ). Про це повідомляє Gizmochina.

ІЛФ – рідкісне захворювання, яке характеризується хронічним фіброзом легень, що постійно прогресує. Це захворювання вражає мільйони людей у всьому світі, ефективного лікування від нього досі немає.

Стартап Insilico Medicine з двома штаб-квартирами в Нью-Йорку та Гонконгу використав ШІ для аналізу великої кількості медичних даних та ідентифікації ключових білкових структур, пов’язаних з ІЛФ. Використовуючи алгоритми ШІ, компанія успішно провела скринінг та ідентифікувала речовини, які можуть інгібувати ці білки. Це заклало основу для розроблення препарату, який має потенціал стати революційним.

Повідомляється, що у клінічних випробуваннях нового препарату візьмуть участь 60 учасників із 40 установ у Китаї та США.

Використання ШІ у розробленні ліків змінює фармацевтичну галузь, дозволяючи прискорити й зробити більш економічно ефективними процеси досліджень і розробок. Insilico Medicine знаходиться в авангарді цього технологічного прогресу. Компанія вже відкрила 12 препаратів-кандидатів для лікування різних захворювань, зокрема раку печінки та раку молочної залози. Три з цих препаратів перейшли до клінічних випробувань на людях після успішного тестування на тваринах.

Успіх Insilico Medicine привернув увагу великих гравців фармацевтичної галузі. Компанія вже отримала значні інвестиції від таких відомих фірм, як Fosun International у Китаї та Warburg Pincus у США. Крім того, Insilico Medicine уклала угоди про ліцензування технологій з провідними фармацевтичними компаніями Sanofi та Johnson & Johnson.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.