ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Slack збирає дані з ваших чатів для навчання моделей ШІ?

author avatar ProIT NEWS

Корпоративна платформа Slack отримала негативну реакцію щодо конфіденційності, коли зʼясувалося, що вона збирає дані клієнтів, зокрема повідомлення та файли, для розробки нових моделей AI та ML. Про це повідомляє Security Week.

За замовчуванням і не вимагаючи від користувачів згоди, системи Slack аналізують дані клієнтів та іншу інформацію, включно з повідомленнями, вмістом і файлами для створення моделей AI/ML для вдосконалення програмного забезпечення.

Компанія наполягає на тому, що має технічний контроль, щоб заблокувати Slack доступ до основного контенту, і обіцяє, що дані не будуть передаватися між робочими місцями. Однак попри ці запевнення корпоративні адміністратори Slack намагаються відмовитися від збирання даних.

Цей рядок у повідомленні Slack викликав хвилю обурення в соціальних мережах через усвідомлення того, що контент із повідомлень чатів та інший конфіденційний контент, опублікований у Slack, використовувався для розробки моделей штучного інтелекту/ML і що для відмови від участі потрібно надсилати запити електронною поштою.

«Якщо ви хочете виключити дані своїх клієнтів із глобальних моделей Slack, ви можете відмовитися. Щоб відмовитися, будь ласка, попросіть власників вашої організації зв’язатися з нашою командою підтримки клієнтів за адресою: feedback@slack.com, вказавши URL-адресу вашої організації та в рядку теми: «Запит на відмову від глобальної моделі Slack». Ми обробимо ваш запит і відповімо, щойно відмова буде завершена», – йдеться у повідомленні.

Кілька CISO, опитаних SecurityWeek, кажуть, що не здивовані фактом розробки моделей AI/ML на даних, які проходять через платформу.

У публікації в соціальних мережах у відповідь на критику керівництво Slack заявило, що використовує виключно такі дані для навчання, як емодзі й результати пошуку, і наполягає на тому, що клієнти можуть виключити свої дані з навчання цих негенеративних моделей ML.

У компанії зазначили, що Slack AI, який є інтерфейсом Gen-AI, вбудованим у Slack, є окремо придбаним застосунком, який використовує великі мовні моделі (LLM), але не навчає цих LLM на даних клієнтів.

У своїй документації Slack повідомляє, що дані не будуть доступними між робочими просторами.

«Для будь-якої моделі, яка широко використовується всіма нашими клієнтами, ми не створюємо та не навчаємо моделі таким чином, щоб вони могли вивчити, запам’ятати або відтворити певну частину даних клієнтів», – йдеться у повідомленні.

Читайте також на ProIT: Як машинне навчання покращило адресний рядок Chrome у Windows, Mac і ChromeOS.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.