ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Не дзвоніть: у Software Freedom Conservancy закликають відмовитися від Zoom

author avatar ProIT NEWS

Software Freedom Conservancy (SFC) закликає учасників безкоштовного програмного забезпечення з відкритим кодом (FOSS) припинити використання відеоконференцій Zoom у світлі скандалу з умовами обслуговування виробника програмного забезпечення, повідомляє The Register.

ProIT повідомляли, що Zoom включив пункт у розділ 10.4, який надавав компанії постійні безоплатні права на використання «вмісту клієнтів» для навчання моделей машинного навчання. За місяць до зміни правил Zoom Microsoft здійснив подібні кроки, змінивши умови обслуговування, щоб надати Bing більше можливостей для обробки та зберігання введених користувачем даних. У липні у Windows заявили, що наприкінці вересня внесуть зміни в угоду про надання послуг Microsoft, щоб обмежити зворотний розбір і вилучення даних.

Тим часом New York Times змінила свої умови обслуговування, вказавши, що її контент не можна використовувати для навчання моделей штучного інтелекту. Reddit і Twitter також вжили заходів, щоб дані їхніх сайтів не передавалися моделям ШІ.

Після розголосу у ЗМІ Zoom змінив умови використання в розділі 10.4.

«Zoom не використовує аудіо-, відеозаписи, чат, спільний доступ до екрана, вкладення або інший контент клієнта (наприклад, результати опитувань, дошку та реакції) для навчання Zoom або моделей ШІ сторонніх розробників», – йдеться в юридичному документі.

Однак SFC, некомерційна організація, яка підтримує проєкти FOSS, вважає, що цього недостатньо.

«Під час пандемії та широкого впровадження Zoom ми попереджали, що покладатися на комерційну платну технологію як основну інфраструктуру небезпечно. Минулого тижня Zoom продемонстрував, чому всі повинні припинити користуватися їхніми послугами без подальших зволікань», – зазначив її представник.

На запит The Rregister у Zoom відповіли, що «Zoom не використовував аудіо, відео, чат, обмін екраном, вкладення або інший контент клієнтів (наприклад, результати опитування, дошку та реакції) для навчання моделей ШІ».

SFC наводить дані аналізу, який свідчить, що ознайомлення з юридичними умовами Zoom може тривати до 30 годин, і наполягає, щоб спільнота FOSS переосмислила свою залежність від популярного програмного забезпечення Zoom.

«Після негативної реакції у ЗМІ Zoom вніс зміни до своїх умов обслуговування, щоб стверджувати, що вони не будуть використовувати будь-яку інформацію користувачів Zoom для навчання мовних моделей. Але Zoom залишає за собою право змінити умови в будь-який момент», – йдеться у повідомленні.

Торік SFC зайняла подібну позицію щодо GitHub на основі рішення власника хмарного сховища коду Microsoft надавати доступ до свого сервісу асистента з програмування Copilot, який базується на моделі машинного навчання OpenAI, навченій на програмному забезпеченні з відкритим кодом.

«Як не дивно, ми чули від великих установ (перш за все університетів), які успішно використовували наші матеріали, щоб переконати свої адміністрації не використовувати GitHub для своїх проєктів. Також ми регулярно спілкуємося з учасниками проєктів FOSS, які відчайдушно хочуть відійти від GitHub у довгостроковій перспективі», – заявив Бредлі Кун, науковий співробітник SFC.
Він вважає, що успіх кампаній Exit Zoom або GiveUpGitHub не буде швидким: «Вся проблема з цими пропрієтарними службами полягає у тому, що вони проникають у робочі процеси в організаціях, а щоб вийти з них, необхідні значні, іноді величезні зусилля».

Водночас Бредлі Кун впевнений, що SFC досягає прогресу у своєму прагненні відучити людей від пропрієтарних послуг і програмного забезпечення попри обмеження ресурсів. SFC веде переговори з Лабораторією відкритого коду Університету штату Орегон щодо розробки альтернативи хостингу GitHub. Проєкт Sourceware нещодавно приєднався до SFC, щоб запропонувати хостинг на основі FOSS для певних проєктів.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.