ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Sony PlayStation 5 Pro буде втричі швидшою за PS5 і вийде до кінця року

author avatar ProIT NEWS

Компанія Sony працює над ігровою консоллю PlayStation 5 Pro, яка матиме значно потужніший графічний процесор – утричі швидший, аніж на наявних моделях PS5. Про це повідомляє YouTube-канал Moore’s Law is Dead і підтверджує Том Хендерсон із порталу Insider Gaming. Реліз консолі запланований на кінець 2024 року.

На скриншоті офіційного документа зазначено, що теоретична продуктивність системи становитиме 67 терафлопс (FP16) або 33,5 терафлопс з одиничною точністю (FP32). При цьому наявна PS5 демонструє продуктивність 10,28 терафлопс, тому графічна підсистема нової моделі буде утричі швидша.

Повідомляється, що приріст продуктивності рендеринга становитиме 45%. PS5 Pro також обіцяє триразове збільшення продуктивності трасування променів – до чотирьох разів у деяких випадках.

У документах, які були опубліковані на внутрішньому порталі Sony, також згадується технологія PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR). Йдеться про технологію масштабування зображення на основі штучного інтелекту, подібну до NVIDIA DLSS та AMD FSR. Це дасть змогу підвищити роздільну здатність до 8K і збільшити швидкість трасування променів.

Співробітники студій, які належать Sony, тестують набори для розробки PS5 Pro з вересня, а сторонні студії отримали до них доступ у січні. Нова консоль може надійти у продаж вже в листопаді.

Раніше ProIT повідомляв, що Sony оприлюднила лінійку ігор для PlayStation Plus на березень.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.