ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Spotify AI DJ тепер працює як ChatGPT

author avatar ProIT NEWS

Функція AI DJ від Spotify була запущена більше року тому, але слухачам вона була майже недоступна. Тепер для користувачів бета-версії зможуть створювати списки відтворення із текстових підказок у стилі ChatGPT, повідомляє 9to5 mac.com.

Функція Spotify AI DJ

Оригінальна функція навчала ШІ на основі історії прослуховування.

Функція AI DJ в основному розроблена для створення нескінченного потоку музики у стилі радіостанції на основі історії прослуховування і звичок користувачів. Ді-джей з ШІ оголошує пісні, як на традиційній радіостанції, з поясненням, чому він вибрав саме цю пісню, коли востаннє її слухали тощо.

Користувачі не могли використовувати генеративний ШІ безпосередньо. Spotify надавав доступ до цього інструменту своїм власним музичним редакторам, щоб вони допомагали створювати списки відтворення.

Використовуйте текстові підказки у стилі ChatGPT

Тепер же користувачам дозволено самостійно отримувати доступ до інструменту текстових підказок.

Підказки можуть бути будь-якими: місця, тварини, дії, герої фільмів, кольори чи емодзі. Компанія зазначає, що найкращі плейлисти створюються за допомогою підказок, які містять комбінацію жанрів, настроїв, виконавців тощо.

Після створення списку відтворення користувачі можуть використовувати ШІ для перегляду і вдосконалення кінцевого результату за допомогою таких команд, як «Менш оптимістичний» або «Більше стилю поп».

У Spotify стверджують, що використовують великі мовні моделі (LLM), щоб зрозуміти наміри користувача. Також використовується власна технологія персоналізації – наявна інформація про історію й уподобання слухача, щоб виконати підказку і створити для нього персоналізований список відтворення, згенерований ШІ.

Ця функція поки доступна лише для бета-версій програм для iOS та Android. Натисніть «Ваша бібліотека», а потім кнопку «+». Поруч із наявними параметрами «Список відтворення» і «Змішування» тепер ви побачите новий параметр «Список відтворення AI».

Якщо вам подобається список відтворення і ви хочете його зберегти, то можете натиснути кнопку «Створити», щоб додати його до своєї бібліотеки.

Читайте також на ProIT: У музичному застосунку Spotify з’явилася нова функція. Тепер користувачі преміум-версії можуть дивитися музичні відео прямо у застосунку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.