ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

TomTom розробляє голосового помічника для водіїв на базі Microsoft Azure OpenAI Service

author avatar ProIT NEWS

TomTom і Microsoft оголосили про партнерство для розробки «повністю інтегрованого» асистента водія зі штучним інтелектом, повідомляє Extreme Tech.

На початку ери GPS-навігації компанія TomTom була майже монополістом, однак згодом GPS-навігація стала звичним явищем у телефонах та автомобільних пристроях. Тим не менш компанії акумулювали величезну кількість даних, які сьогодні стають більш цінними з появою генеративного ШІ.

Партнерство з Microsoft надає TomTom доступ до найновіших мовних моделей OpenAI, а також до хмарної інфраструктури Microsoft Azure. Мета – інтегрувати ШІ з платформою Digital Cockpit, яку компанія сподівається продати автовиробникам.

У TomTom стверджують, що ШІ буде ефективнішим, ніж помічники, вбудовані у смартфони. Це дасть змогу водіям природно спілкуватися з пристроєм для отримання вказівок і даних про місцезнаходження.

Деякі виробники транспортних засобів активно видаляють CarPlay та Android Auto із майбутніх моделей через те, що пристрої мають проблеми зі з’єднанням. Правильно розроблений чат-бот може бути менш громіздким, аніж Google Assistant або Apple Siri. Обидва вони часто неправильно розуміють команди та можуть відволікати від водіння.

Системи на основі смартфонів, такі як Android Auto та CarPlay, не мають доступу до бортових систем, але штучний інтелект TomTom теоретично міг би самостійно допомагати з навігацією, регулювати кондиціонер і закривати вікна.

ШІ в цифровій кабіні TomTom

Поки не незрозуміло, як скоро ми побачимо цей генеративний ШІ в автомобілях. Але компанії планують продемонструвати роботу на CES вже у січні.

Раніше ми повідомляли, що у Mercedes-Benz E-класу тепер вбудований TikTok та селфі-камера.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.