ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Три поради для пошуку роботи в ІТ у 2023 році

author avatar Kharkiv IT Cluster

ІТ-галузь – одна з небагатьох галузей української економіки, яка змогла не лише зберегти обсяги експорту послуг, а й наростити їх. Проте, незважаючи на оптимістичні показники, ринок праці зазнав суттєвих змін і вперше за багато років попит на деякі вакансії в рази перевищує пропозиції.

Таку картину спричинили два чинники. З одного боку, через релокацію офісів компанії почали набирати до штату місцевих працівників і пропозиція всередині країни зменшилася. З іншого боку, багато людей, які втратили роботу через повномасштабне вторгнення, стали шукати нові галузі для себе й активно почали цікавитись ІТ, адже ця сфера демонструє стійкість навіть під час різних катаклізмів.

У міжнародній рекрутинговій агенції Talando Recruitment зазначають, що великий попит зараз мають різноманітні навчання і курси. Через наплив світчерів і випускників знижується мінімальний рівень заробітної плати для Junior-фахівців і Middle. Незмінна ситуація з оплатою праці залишиться у Senior-lead.

‌‌«Змінився і процес набору людей. Компанії при відборі фахівців впроваджують тестові завдання й інші види перевірки компетенції потенційних майбутніх працівників», – йдеться в дослідженні агенції.

1. Чим вище твій досвід та кваліфікація, тим легше тобі знайти роботу. Це зрозуміло, але що робити джунам?

Після повномасштабного вторгнення рф багато українців залишилися без роботи – попит на ІТ-навчання став ще більшим. Фахівцям рівня Junior і Trainee стало складніше знайти роботу: на одне робоче місце QA Manual претендують 43 кандидати, на позицію UI/UX-дизайнера – 20 фахівців, на посаду рекрутера – 22.

Як знайти першу роботу?

Чарівної таблетки, яка вирішить це питання, не існує. У кожного свій шлях, але найпоширенішими каналами, які можуть допомогти з пошуком роботи, є відповідні сайти, фріланс біржі, профільні ІТ-сайти, сайти ІТ-компаній, рекомендації знайомих, курси.

Стукайте в усі двері: надсилайте свої резюме, відвідуйте конференції, воркшопи та семінари, спілкуйтеся з людьми онлайн та офлайн, знайомтесь у Facebook та LinkedIn. Починати з нуля завжди важко, особливо з конкуренцією, яка зараз на ринку праці, але все-таки можливо.

Головне – діяти й бути максимально автономним, таким кандидатам надають більше переваги. Не кожен має змогу купити генератор або Starlink, але в багатьох містах створили коворкінги або пункти незламності, які забезпечать вас усім необхідним.

«Наші спеціалісти складають достойну конкуренцію іноземним фахівцям, що стосується технічної підготовки й матчастини, але поступаються у володінні soft скілами. Нам усім необхідно апгрейдити такі базові речі, як англійська, вміння підтримувати small talk і вміти подавати себе», – зазначила управляюча партнерка рекрутингової агенції Talando Recruitment Таїсія Млюзан під час online-вебінару «Як приймати стратегічні рішення у 2023 році на основі аналітики ринку». ‌

2. Що робити, якщо раніше я працював в ІТ-сфері, але хочу змінити кваліфікацію? Наприклад, був QA Engineer, а хочу стати Mobile Developer?

Для світчерів відповідь суттєво не буде відрізнятися. Канали пошуку роботи для людини з досвідом в ІТ ті самі, що й для новачка, але є дещо відмінне. Поточному роботодавцю може не сподобатися те, що ви плануєте від нього піти. У такій ситуації є ризик залишитися без старої роботи й ще не знайти нової. Для цього існують анонімні сервіси для пошуку роботи, де HR компанії має змогу бачити лише ваші скіли й опис. Ніяких фото та контактних даних.

При цьому компанії більш охоче беруть на роботу новачків, які змінили спеціалізацію всередині галузі, у порівнянні з тими, хто вперше прийшов в ІТ.

«У нас у компанії є кілька співробітників, які пройшли Promodo Academy під час пандемії, отримали нову професію і стали частиною команди. Є два шляхи переходу на новий рівень. Довгий: самостійно опановувати за допомогою відкритих джерел нову спеціальність. Оптимальний: обрати онлайн-курси або ж програму інтернатури», – розповідає Teamlead команди рекрутерів Promodo Валерія Любавецька.

3. Що робити тим, кого влаштовує його місце і компанія?

Всі фахівці й експерти зазначають, що незалежно від посади та стажу сьогодні необхідно бути готовим адаптуватися до швидких змін. Тому:

  • продовжуйте працювати – підтримуйте себе, свою сім’ю і державу на економічному фронті;
  • розвивайтеся – не забувайте про вдосконалення своїх скілів, щоб не зупинятися на місці й рухатись далі. Подбайте про свою автономність;
  • підтримуйте себе у формі – спілкуйтеся із фахівцями з інших сфер, відвідуйте співбесіди.
«Важливо бути дійсно зацікавленим у продукті та своїх обов’язках. Активність та ініціативність – запорука стабільної роботи. Дуже помітно, коли людина горить своєю справою та заряджає всіх навколо цією енергією», – ділиться HRM CDP eSputnik Юлія Підлетейчук.

‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.