ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Цифровий детокс не працює: відмова від соцмереж викликає стрес та погіршує настрій – дослідження

author avatar ProIT NEWS

Цифровий детокс може зменшити тривожність через страх пропустити щось важливе, але не зробить вас щасливішими. Згідно з новим дослідженням науковців із Даремського університету, відмова від соцмереж не призводить до гарантованого щастя, а навпаки, погіршує настрій, пише Business Insider.

У межах дослідження вчені змусили 51 студента відмовитися від Facebook, Instagram і TikTok. Їхній настрій відстежували протягом 15 днів шляхом самостійного опитування. У підсумку виявилось, що ізоляція від соціальних зв’язків, уподобайок і коментарів викликала у студентів велику нудьгу і стрес.

Цифрова детоксикація призвела до того, що учасники відчували менше негативних емоцій, таких як залякування та переслідування. Багато хто з них повідомив, що відчував менше FOMO (англ. Fear of missing out, «страх пропустити щось цікаве»).

Однак їхня позитивна взаємодія також зменшилася. Відповідно до результатів дослідження, учасники відчували більше нудьги та самотності через відсутність зв’язку й отримання соціальних нагород, таких як уподобайки та коментарі.

Крім того, протягом тижня 86% учасників дослідження «рецидивували» (тобто таки заходили у соцмережі) принаймні один раз, але їхній середній час використання залишався меншим за 30 хвилин.

Експерти не дійшли єдиної думки щодо того, наскільки соціальні мережі насправді шкідливі й викликають звикання. Хоча автори дослідження не заперечують, що соціальні мережі можуть мати негативні наслідки, вони підкреслили, що термін «залежність» не є правильним.

Минулого року в епохальній справі про безпеку соціальних мереж у Великій Британії тривало розслідування самогубства 14-річної Моллі Рассел. Слідство виявило «ймовірність», що тисячі зображень, які вона переглядала в Instagram і Pinterest, певним чином вплинули на її психічне здоров’я, що «сприяло її смерті більш ніж мінімальним чином».

У США 33 штати подали до суду на Meta за розпалювання кризи психічного здоров’я серед молоді та свідоме створення соціальних медіаплатформ, таких як Instagram, таким чином, щоб викликати залежність у дітей.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.