ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

TypeScript 5.2 забезпечує чітке керування ресурсами

author avatar ProIT NEWS

TypeScript 5.2 тепер доступний у робочій версії. Новий реліз JavaScript від Microsoft підтримує функцію експліцитного керування ресурсами, заплановану для стандарту JavaScript ECMAScript, повідомляє Info World.

Згідно з бюлетенем Microsoft, TypeScript 5.2 надійшов 24 серпня.

Експліцитне управління ресурсами призначене для вирішення поширеного патерну у розробці програмного забезпечення, пов’язаного з lifetime й управління ресурсами, такими як введення/виведення і пам’ять.

Основна мета полягає у підтримці утилізації ресурсів або очищення як першокласної ідеї в JavaScript. Це починається з додавання нового вбудованого символу, який називається Symbol.dispose. Для зручності TypeScript визначає новий глобальний тип під назвою Disposable.

У RC Microsoft задокументувала три доповнення до TypeScript 5.2: копіювання методів масиву, можливість використовувати символи як ключі WeakMap і WeakSet, а також підказки параметрів, які можна натискати, що надають огляд визначень параметрів.

Також у релізі документується «невелика» зміна щодо ключового слова «namespace» у файлі оголошень.

Доступ до версії TypeScript 5.2 можна отримати через NuGet або через NPM:

npm install - D typescript

Нові можливості у TypeScript 5.2:

  • Метадані декоратора, також майбутня функція ECMAScript, покликані полегшити декораторам створення та використання метаданих у будь-якому класі, у якому вони використовуються, або всередині нього.
  • Обмеження «все або нічого» на використання tuple labels знято. Тепер мова може зберігати мітки під час розповсюдження в unlabeled tuple.
  • Завершення object member тепер надаються, навіть якщо відсутня кома. Раніше, якщо кома була відсутня і був запит на автозавершення, TypeScript давав незрозумілі результати завершення.
  • Спрощене використання методів для об’єднань масивів означає, що методи, такі як filter, find, some, every та reduce, можуть бути викликані для об’єднань масивів у випадках, коли раніше вони не працювали.
  • Додано рефакторинг для встановлення вмісту змінної на всі місця використання. Використання рефакторингу «вбудованої змінної» видалить змінну та замінить усі використання змінної її ініціалізатором.

Читайте у матеріалі ProIT про всі нові функції в ECMAScript 2023 (ES14).

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.