ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Вечір пʼятниці: 40 років Tetris

author avatar ProIT NEWS

Цього тижня Tetris, знакова гра для Nintendo Game Boy та багатьох інших платформ, офіційно відзначає свій 40-й день народження, повідомляє The Register.

Хоча існують деякі суперечки щодо дати, коли перша версія класичної гри-головоломки стала доступною, компанія Tetris, заснована Олексієм Пажитновим і голландським підприємцем Генком Роджерсом, вважає, що 6 червня 1984 року є днем ​​народження гри.

Гру вперше розробив Олексій Пажитнов на радянському Electronika 60. Пізніше вона була перенесена на IBM. У 1989 році японський розробник відеоігор Nintendo додав гру до дебюту портативної системи Game Boу і вона стала популярною у всьому світі.

Книга рекордів Гіннеса зараховує її до найбільш портованої відеоігри з версіями на 65 різних платформах.

Де сьогодні можна пограти в Tetris?

В оригінальну версію гри на основі ASCII можна грати в Інтернеті через офіційний вебсайт Tetris.

Приблизно через 7 років публікації під брендом Nintendo права повернулися до Пажитнова, який заснував The Tetris Company у 1996 році разом із Роджерсом для управління та ліцензування гри та її численних адаптацій.

Історія походження Tetris стала причиною несподіваного і дуже цікавого шпигунського трилера часів холодної війни, прем’єра якого відбулася на Apple TV Plus у 2023 році.

«Незмінна привабливість Tetris полягає у його простоті. Грати легко й інтуїтивно зрозуміло», – говорить виконавчий директор Tetris Company Майя Роджерс, дочка Хенка Роджерса.

Останньою адаптацією франшизи став Tetris 99 2019 року – багатокористувацький підхід до класичного формату у стилі королівської битви.

Історик ігор Норман Карузо відносить початок гри до 1984 року у відео 2018 року, яке варте вашого часу.

Читайте також на ProIT, який гаджет був популярним у рік вашого народження.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.