ProIT: медіа для профі в IT
5 хв.

Вечір п’ятниці: найкращі хмарні сховища 2024 року

author avatar ProIT NEWS

Сервіси хмарного сховища чудові тим, що вони дозволяють зберігати ваші файли в одному місці й ви можете отримати до них доступ незалежно від того, яким пристроєм користуєтеся (за умови, що у вас є доступ до Інтернету).

HowToGeek розповідає, на що звернути увагу при виборі хмарного сховища у 2024 році.

По-перше, важливо знайти послугу із найкращим співвідношенням ціни та якості. Справа не тільки в тому, який обсяг пам’яті вам потрібен (можливостей більшості служб буде більш ніж достатньо для середнього користувача), а й у тому, які інші функції ви шукаєте.

Більшість постачальників мають безкоштовний план пам’яті, який допоможе вам почати роботу, але все одно варто подумати, скільки коштуватимуть преміальні плани, якщо вам колись знадобиться розширити сховище.

Зрештою, важко переміщувати файли між кількома службами. Середня ринкова ціна за 2 ТБ хмарного сховища становить приблизно $10 на місяць.

Майже всі служби хмарного зберігання даних пропонують наскрізне шифрування. Це означає, що ваші файли шифруються під час передачі та зберігаються у хмарі. Будь-хто, хто перехопить їх, побачить лише зашифровані дані, якщо у них немає ключа шифрування. Тільки ви та постачальник сховища зазвичай маєте ключ зі стандартним наскрізним сховищем.

Шифрування із нульовим знанням (Zero-knowledge) йде далі, забираючи ключ шифрування у постачальника, щоб лише ви могли читати свої файли. Якщо вам потрібна найкраща безпека даних із нульовими знаннями – це ваш шлях.

Компанії Microsoft, Apple та Google мають свої хмарні служби зберігання, як безкоштовні, так і преміум-класу. Тільки Google Drive потрапив до нашого списку, оскільки він менше залежить від ОС, ніж інші. Однак вибрати OneDrive для свого хмарного сховища можна, якщо ви використовуєте Windows і працюєте у Microsoft Office.

Крім того, оновлення до преміум-плану з iCloud є чудовим варіантом, якщо ви використовуєте виключно пристрої Apple. Якщо ж ви перемикаєтеся між ОС, то Google Drive загалом є кращим варіантом.

Dropbox, ще одне величезне ім’я у хмарному сховищі, не входить до нашого списку найкращих. Dropbox більше орієнтований на бізнес, а недавнє порушення даних Dropbox Sign робить цю послугу ненадійною для звичайного користувача.

Усі вибрані сервіси є надійними хмарними сховищами, які пропонують щось унікальне та варті рекомендації.

Найкраща служба хмарного сховища в цілому: IDrive

IDrive є унікальним, оскільки пропонує поєднання хмарного сховища та онлайн-сервісів резервного копіювання, які зазвичай продаються окремо. Йому вдається зробити це за нижчою ціною, ніж багатьом автономним хмарним службам зберігання даних, не надто поступаючись функціями.

Безкоштовний план пропонує 10 ГБ базового хмарного сховища для тих, хто хоче випробувати послугу. Плани преміум-класу є одними з найдешевших за їхньою ємністю.

Найнижчим рівнем є рівень IDrive Mini, який коштує лише $2,95 на рік. Однак цей рівень має лише 100 ГБ для початку. Хоча ви можете додати додаткову плату, якщо вам потрібно більше, то вам необхідно оновити план IDrive Personal.

IDrive Personal дає вам величезні 5 ТБ за $69,65 за перший рік і $99,50 за кожен наступний рік.

Це також полегшує передачу файлів між пристроями. Коли ви інсталюєте настільну програму, вона створює одну папку під назвою Sync. Усе, що ви розміщуєте в цій папці, створює резервну копію у хмарному сховищі та доступне з інших ваших пристроїв, що полегшує доступ до важливих файлів із будь-якого місця.

Найкращий сервіс хмарного сховища для співпраці: Google Drive/One

Google One і Google Drive потрапили в цей список перед іншими відомими постачальниками хмарних сховищ із кількох причин, починаючи з того, скільки людей уже мають обліковий запис Google.

Це найпростіше хмарне сховище в цьому списку. 15 ГБ безкоштовного сховища та чудові інструменти для співпраці, особливо для користувачів Google Workspace.

Якщо 15 ГБ безкоштовної пам’яті недостатньо, доступні кілька преміум-планів. Плани починаються з базового, який дає вам 100 ГБ всього за $1,99 на місяць, і закінчуються преміальним, який коштує $9,99 на місяць за 2 ТБ даних.

Нарешті, новий рівень Al Premium дає вам доступ до платформи Google Gemini AI. Станом на травень 2024 року ви можете випробувати цей рівень безкоштовно протягом 2 місяців, а потім платити $14,99 щомісяця. 100 ГБ буде достатньо для більшості користувачів.

Якщо люди, з якими ви співпрацюєте, використовують такі інструменти Google Workspace, як Документи та Таблиці, Диск Google стає ще кориснішим. Ви можете легко поділитися документом із кимось, надати дозвіл на редагування та навіть працювати над тим самим документом одночасно з кимось іншим.

Також інструмент добре працює з усіма іншими продуктами Google. Якщо у вас телефон Android, Диск повністю інтегрований і може легко зберігати резервні копії вашої телефонної системи та даних. Доступні й програми для Windows, iOS, iPadOS та Mac.

Де Google Drive незначно зазнає невдач, так це в безпеці та конфіденційності. Хоча він має наскрізне шифрування, шифрування з нульовим знанням не існує. Це означає, принаймні з технічної точки зору, що Google може отримати доступ до ваших даних, коли забажає. А оскільки Google має не найкращу репутацію щодо поваги до конфіденційності своїх користувачів, це, можливо, не найкраще місце для зберігання конфіденційних документів.

Найкращий сервіс хмарного сховища для безпеки: Icedrive

Icedrive – це найновіша хмарна служба зберігання в цьому списку, яка існує лише із 2019 року. Британська компанія пропонує чудовий варіант хмарного сховища.

Для початку Icedrive пропонує безкоштовний план для особистого використання. Цей безкоштовний план надає вам 10 ГБ хмарного сховища з обмеженням пропускної здатності 3 ГБ на день. Ви не отримуєте таке шифрування на стороні клієнта, як у планах преміум-класу, але ця безкоштовна послуга підходить для менш конфіденційних даних.

Три плани (Lite, Pro I і Pro III) коштують $2,99, $4,99 і $8,99 на місяць і пропонують 100 ГБ, 1 ТБ і 3 ТБ відповідно.

Однією з найкращих особливостей Icedrive є те, як він надає доступ до збережених файлів. На додаток до простих у використанні програм для Android та iOS і вебпрограми він пропонує досить розумне програмне забезпечення для робочого столу Windows.

Це програмне забезпечення дає вам доступ до файлів, які зберігаються у хмарі, так, ніби вони знаходяться на диску, встановленому на вашому комп’ютері. Ваше хмарне сховище виглядає та поводиться як усі інші сховища. Переміщення файлів на цей віртуальний диск і з нього відбувається так само швидко і плавно, як переміщення файлів з однієї папки в іншу на вашому ПК.

Іншою унікальною перевагою Icedrive є те, як він шифрує ваші файли. Замість того, щоб використовувати стандартний і широко поширений алгоритм шифрування AES, він використовує Twofish.

Багато експертів із безпеки вважають Twofish таким же надійним або надійнішим, ніж шифрування AES. Оскільки воно не настільки широко використовується, то й менш імовірно стане мішенню для хакерів.

Найкращий сервіс хмарного сховища для великих файлів: Sync.com

Останніми роками ця служба стає все більш популярною завдяки надзвичайно привабливому поєднанню високої вартості, надійної безпеки та вражаючих функцій.

Sync пропонує безкоштовний план для тих, хто потребує базового сховища або хоче випробувати цю послугу. Безкоштовно ви отримуєте 5 ГБ пам’яті й обмежені параметри спільного використання. Наприклад, створення кількох посилань, захищених паролем. Плати преміум-класу для індивідуального зберігання починаються від $8 на місяць за 2 ТБ пам’яті до $20 на місяць за 6 ТБ.

Sync забезпечує безпеку даних завдяки використанню наскрізного шифрування із нульовим знанням. Сильні функції безпеки продовжуються в параметрах спільного доступу. Ви можете створювати необмежену кількість посилань, захищених паролем, встановлювати обмеження на завантаження спільних файлів і встановлювати дати закінчення терміну дії спільних посилань.

Окрім вже згаданих функцій безпечного обміну, можна створювати централізовані папки та встановлювати права доступу для користувача чи папки. Якщо пристрій із доступом до сховища втрачено або викрадено, ви можете віддалено заблокувати підключені пристрої. Це також дозволяє віддалено видаляти файли, якими ви поділилися.

Sync дуже добре синхронізує файли завдяки простим у використанні програмам для iOS та Android і добре розробленому вебінтерфейсу.

Найкращий безкоштовний сервіс хмарного сховища: MEGA

MEGA пропонує найбільший безкоштовний простір для зберігання серед усіх хмарних служб. Безкоштовний тарифний план MEGA пропонує 20 ГБ пам’яті.

Також MEGA дозволяє додати більше вільного місця для зберігання, встановивши мобільний застосунок для iOS або Android або запросивши друзів зареєструватися.

Є кілька преміальних планів на вибір. Для фізичних осіб Pro I коштує від $107,87 на рік і надає вам 2 ТБ пам’яті, а також 24 ГБ для передачі даних. Зазвичай вони передбачають до 16 ТБ, але якщо вам потрібно ще більше даних, то ви можете зареєструватися в Pro Flexi.

MEGA використовує наскрізне шифрування із нульовим знанням. Це приблизно настільки безпечно, наскільки це можливо для споживчого хмарного сховища. Для додаткової безпеки можна увімкнути двофакторну автентифікацію (2FA) і зберегти ключ відновлення.

Також є хороший вибір варіантів спільного використання. Спільні посилання зашифровані, ключі шифрування можна надіслати окремо для додаткової безпеки. Ви також можете встановити паролі та дати закінчення терміну дії для посилань або скасувати доступ, змінивши дозволи після надсилання посилання.

Читайте також на ProIT лайфхаки, як переконатися, що користувачі періодично оновлюють свої паролі в Linux.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.