ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

IBM випускає z/OS 3.1 з гібридним хмарним підходом та інтегрованим штучним інтелектом

author avatar ProIT NEWS

Операційна система головного комп’ютера IBM z/OS отримає підтримку інтелектуального хмарного з’єднання з ШІ завдяки програмному забезпеченню, яке має бути випущено 29 вересня. Про це повідомляє Network World.

IBM має намір представити гібридну хмарну версію своєї операційної системи для мейнфрейму z/OS, яка розширює портфоліо IBM AI та дає змогу клієнтам безпечно розгортати програми ШІ, розміщені разом із програмами та даними z/OS.

Крім того, вводить низку нових функцій, таких як розширення контейнерів для програм Red Hat і Linux, які краще підтримують гібридні хмарні програми на Big Iron.

У цьому випуску ОС мейнфрейму підтримка ШІ реалізована у пакеті функцій під назвою AI System Services для IBM z/OS версії 1.1, що дає змогу клієнтам створювати AI Framework.

Він розроблений для підтримки початкових і майбутніх можливостей інтелектуального керування z/OS. Пакет функцій охоплює підтримку ключових етапів життєвого циклу ШІ: прийом даних, навчання моделі ШІ, висновки, моніторинг якості моделі ШІ та послуги з перенавчання, повідомляють в IBM.

Пакет AI System Services включає:

  • Механізм збору даних: забезпечує загальний спосіб прийому, фільтрації та збору ІТ-даних, призначених для використання в моделях ШІ та для виконання висновків. Він аналізує та збирає необроблені ІТ-дані й передає їх у сховище даних – компонент AI Framework для IBM z/OS, який зберігає дані для навчання моделей ШІ та дані, які будуть використовуватися для надання логічного висновку.
  • Сервер моделей ШІ: надає набір можливостей, які використовуються для введення в дію моделей ШІ. Він зосереджений на навчанні попередньо створених моделей або застосунків для навчання моделі ШІ за допомогою даних клієнта, щоб враховувати шаблони даних клієнта, розгортати навчену модель і застосовувати логічні висновки, керування моделлю ШІ, моніторинг і перенавчання. Сервер моделі ШІ використовує IBM Watson Machine Learning для версії z/OS Core.
  • Диспетчер робочих навантажень (WLM) на основі ШІ, який призначений для прогнозування майбутнього пакетного навантаження та відповідного реагування для проактивної оптимізації системних ресурсів.

Хоча підтримка застосунків ШІ є основним компонентом стратегії z/OS (яка працює на старих моделях /14 і z/15, а також на новій z/16), операційна система також продовжує підтримку хмарної трансформації мейнфрейму, заявили в IBM.

Нещодавнє опитування користувачів мейнфреймів, проведене Aracti, показало, що 42% респондентів використовують свої мейнфрейми в гібридному хмарному середовищі (порівняно з 21% минулого року). Ще 16% вважають, що колись у майбутньому вони запустять гібридне хмарне середовище. Приблизно 42% опитаних не використовують гібридну хмару та не мають жодних планів робити це.

«z/OS 3.1 розроблено для того, щоб клієнти використовували галузеві стандартні технології для збільшення швидкості розробки та модернізації своїх програм за допомогою нових середовищ та API для послідовного створення, розгортання та керування робочими навантаженнями, як Linux, так і z/OS, у гібридному хмарному середовищі», – повідомляє IBM.

Крім того, z/OS 3.1 включає розширення контейнерів (zCX) і підтримку zCX Foundation для вдосконалень Red Hat OpenShift, призначених для підвищення продуктивності та безпеки, з новими функціями й можливостями для підтримки NFS, HTTPS, IBM WebSphere Hybrid Edition та IBM Storage Fusion і спільне постійне сховище OpenShift.

z/OS 3.1 також має нову фізичну файлову систему, розроблену для утиліт z/OS UNIX, щоб забезпечити прозорий доступ до даних безпечним й узгодженим способом.

IBM додала інші служби, пов’язані з хмарою. Наприклад, минулого року було додано IBM Z і Cloud Modernization Stack 2022, а також Wazi as-a-Service, що дає змогу клієнтам легше розробляти й тестувати мейнфрейм-застосунки як послугу у публічному хмарному середовищі.

IBM Z і Cloud Modernization Stack 2022.1.1 пропонують стандартні інструменти для модернізації застосунків z/OS на основі оплати за використання.

Послуга включає підтримку таких функцій:

z/OS Connect, який використовує інтерфейс JavaScript Object Notation (JSON) для зв’язку з наявними програмами, щоб зробити Z-програми й дані частиною гібридної хмарної стратегії.

z/OS Cloud Broker, який інтегрує служби й ресурси на основі z/OS у Red Hat OpenShift, що дає змогу організаціям створювати, модернізувати, розгортати та керувати програмами, даними й інфраструктурою.

підтримка розробників для IBM Wazi – хмарного середовища розробки. Wazi Sandbox дає змогу розробникам створювати й тестувати компоненти застосунків z/OS у віртуалізованому, контейнеризованому, персональному програмному середовищі, яке працює на Red Hat OpenShift та апаратному забезпеченні x86.

Раніше ми повідомляли, що IBM надає переваги z16 та LinuxONE 4 для центрів обробки даних і хмарних обчислень.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.