ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

«Вестерос не стане на коліна». Автор «Гри престолів» звинувачує OpenAI у порушенні авторських прав

author avatar ProIT NEWS

Автор «Гри престолів» Джордж Мартін та інші письменники подають до суду на OpenAI за порушення авторських прав. Про це повідомляє The Verge.

До позову приєдналися й інші письменники, які звинувачують OpenAI та інші компанії, що займаються генеруванням штучного інтелекту, у використанні їхніх книг для навчання моделей штучного інтелекту.

Гільдія авторів і 17 відомих письменників, як-от Джонатан Френзен, Джон Грішем, Джордж Мартін і Джоді Піколт, подали позов у Південному окрузі Нью-Йорка. Позивачі сподіваються кваліфікувати заяву як груповий позов.

Згідно зі скаргою, OpenAI «копіював твори позивачів оптом, без дозволу чи розгляду» і вставив захищені авторським правом матеріали у великі мовні моделі.

«Ці автори заробляють на творах, які вони створюють. Але LLM ставить під загрозу здатність письменників-фантастів заробляти на життя, оскільки LLM дозволяють будь-кому генерувати – автоматично та безкоштовно (або дуже дешево) – текст, за створення якого вони б інакше платили письменникам», – йдеться у позові.

Автори додали, що LLM OpenAI може призвести до похідної роботи, «яка базується, імітує, узагальнює або перефразовує» їхні книги, що може завдати шкоди їхньому ринку.

У скарзі зазначено, що OpenAI міг навчати GPT на роботах, які доступні у публічному просторі, замість того, щоб завантажувати матеріали, захищені авторським правом, без сплати ліцензійного збору.

Автор «Дивовижних пригод Кавалера та Клея» Майкл Чабон та інші подали до суду на компанію за використання їхніх книг для навчання GPT на початку вересня.

Комік Сара Сілверман та автори Крістофер Голден і Річард Кадрі також звернулися до суду проти OpenAI і Meta, а Пол Трембле й Мона Авад подали свою скаргу у червні.

Корпорація Microsoft, яка співпрацює з OpenAI, оголосила, що візьме на себе юридичну відповідальність, якщо на комерційних користувачів її сервісу Copilot AI подадуть позов.

Раніше ми повідомляли, що у Голлівуді триває страйк письменників проти ШІ. Проте за чутками, після нещодавньої зустрічі, на якій були присутні генеральні директори Warner, Disney та Netflix, сторони близькі до угоди.

Так, ведучий CNBC Девід Фабер стверджує, що переговори між головними продюсерами голлівудських студій та письменниками, які протестують проти ШІ, близькі до завершення. Сторони «сподіваються» укласти угоду та покласти край протестам.

Нагадаємо, страйк голлівудських письменників (WGA) розпочався на початку травня, актори (SAG-AFTRA) протестують  з липня, і їхспільний страйк відбувається вперше за 63 роки.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.