ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Wikipedia знизила рейтинг надійності технічного вебсайту CNET через контент, створений ШІ

author avatar ProIT NEWS

Wikipedia знизила рейтинг надійності технічного вебсайту CNET після дискусій щодо впливу створеного ШІ контенту на надійність сайту. Про це йдеться в детальному звіті від Futurism.

Рішення відображає занепокоєння щодо надійності статей, розміщених у технічному новинному виданні після того, як воно почало публікувати історії, створені штучним інтелектом, у 2022 році, повідомляє Ars Technica.

У листопаді 2022 року CNET почала публікувати статті, написані моделлю ШІ, під назвою CNET Money Staff. У січні 2023 року Futurism привернув широку увагу до цієї проблеми та виявив, що статті містять плагіат і помилки. Після цього керівництво CNET призупинило експеримент, але репутаційної шкоди вже було завдано.

Wikipedia підтримує сторінку під назвою Reliable sources/Perennial sources, на якій представлено діаграму публікацій новин і їхні оцінки надійності з точки зору Wikipedia. Невдовзі після того, як у січні 2023 року з’явилися новини CNET, редактори Wikipedia розпочали обговорення публікацій на сторінці проєкту «Надійні джерела».

«CNET, який вважають звичайним технічним RS, надійним джерелом, почав експериментально запускати статті, створені ШІ, які містять помилки», – написав редактор Wikipedia Девід Джерард.

Після того як інші редактори погодилися, Wikipedia почала процес зниження рейтингу надійності CNET.

На сьогодні Wikipedia містить три записи для CNET, розбиті на три періоди часу:

до жовтня 2020 року, коли Wikipedia вважала CNET загалом надійним джерелом;

між жовтнем 2020 року і до сьогодні, коли Wikipedia зазначає, що сайт був придбаний компанією Red Ventures у жовтні 2020 року, що призвело до погіршення редакційних стандартів, і у Wikipedia немає консенсусу щодо надійності контенту;

між листопадом 2022 року та січнем 2023 року, коли Wikipedia вважала CNET загалом ненадійним, оскільки сайт почав використовувати інструмент ШІ для швидкого створення статей, які містять фактичні неточності й партнерські посилання.

Futurism повідомляє, що проблема зі створеним ШІ контентом CNET також викликала ширшу дискусію у спільноті Wikipedia щодо надійності джерел, які належать Red Ventures, таких як Bankrate і CreditCards.com. Ці сайти публікували контент, створений ШІ, приблизно в той самий період часу, що й CNET.

Редактори також розкритикували Red Ventures за відсутність інформації про те, де і як впроваджувався ШІ, що ще більше підірвало довіру до публікацій компанії. Відсутність прозорості стала ключовим фактором у рішенні знизити рейтинг надійності CNET.

У відповідь на зниження рейтингу та суперечки навколо контенту, створеного ШІ, CNET випустив заяву, у якій стверджується, що сайт підтримує високі редакційні стандарти.

«CNET є найбільшим у світі постачальником неупереджених новин і порад, орієнтованих на технології. Нам довіряють майже 30 років завдяки нашим суворим редакційним стандартам і стандартам перевірки продуктів. Важливо пояснити, що CNET активно не використовує ШІ для створення нового контенту. Хоча ми не маємо конкретних планів перезапуску, будь-які майбутні ініціативи будуть супроводжуватися нашою публічною політикою щодо використання ШІ», – сказав представник CNET у заяві Futurism.

Читайте також на нашому сайті про історію «Зоряних воєн», написану ШІ, яка спричинила хаос у Gizmodo через помилки бота.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.