ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Windows 11 дозволяє створювати архіви ZIP, 7z і TAR

author avatar ProIT NEWS

Windows 11 Build 25992 постачається із незадокументованою зміною – можливістю створювати архіви у форматах .zip, .7z і .tar, клацнувши будь-який файл правою кнопкою миші. Цю функцію вперше озвучили під час конференції розробників Build 2023, а зараз вона доступна для деяких користувачів у програмі Insider, повідомляє Windows Latest.

Як створити архів без програми стороннього розробника у попередніх збірках Windows 11? Вам потрібно клацнути файл правою кнопкою миші у Провіднику файлів, вибрати параметр Compress to й вибрати підтримуваний формат архіву. Це автоматично заархівує такий файл у бажаному форматі.

Windows 11 уже підтримує перегляд низки форматів архівних файлів, зокрема .rar, .7z, .tar, .tar.gz, .tar.bz2, .tar.zst, .tar.xz, .tgz, .tbz2, .tzst, і .txz, якщо ви завантажите та встановите останнє додаткове оновлення (KB5031455). У майбутньому оновленні ви зможете створювати архівні файли.

Ця функція зараз тестується у збірках попереднього перегляду.

Тести показали, що створення архівів Zip, 7-zip і TAR можливе у Windows 11 Build 25992 (Canary) або новішій.

Корпорація Microsoft тестує підтримку рідного архіву з користувачами програми Windows Insider Program Canary Channel. Джерела повідомляють, що ця функція буде додана до Windows 11 23H2 і 22H2.

Докладніше про створення архівів у Windows 11

Якщо ви коли-небудь намагалися створити архівний файл у Windows, то скористалися сторонньою програмою, як-от WinRAR або 7-Zip. Ці програми сторонніх розробників дають змогу видобувати стиснені файли або стискати файли до більш портативних форматів, таких як .rar або .zip, які завжди мають менші розміри.

Завдяки власній (вбудованій) підтримці цих форматів файлів Windows 11 дозволяє створювати ті самі архіви, які раніше не можна було робити без 7-Zip або WinRAR.

Для початку клацніть будь-який файл правою кнопкою миші та виберіть Compress to. Це відкриє підменю в контекстному меню, що дасть вам змогу вибирати між створенням архівів 7-zip і TAR на додаток до ZIP.

Нативне створення архівів у Windows 11 23H2
Нативне створення архівів у Windows 11 23H2 | Зображення надано WindowsLatest.com

Як ви можете бачити в записаному вище GIF-файлі, Windows 11 може створити архів майже миттєво, подібно до популярних програм сторонніх розробників.

Це оновлення дозволяє Windows 11 ефективніше стискати файли, роблячи їх меншими та легшими для безпечного надсилання. Він добре зменшує розміри файлів, особливо у форматах .7z і .tar. Це чудово для людей, які мають справу з великими файлами або багато даних, оскільки це економить місце і пришвидшує обмін файлами.

Наразі неможливо розпакувати або стиснути файл, захищений паролем, але ця функція, швидше за все, з’явиться.

Він також не підтримує видобування відомих файлів .rar.

Pаніше ми повідомляли, що Microsoft почала розгортання наступного великого оновлення своєї операційної системи Windows 11 для ПК. Нова версія містить чат-бота під назвою Copilot, який дещо схожий на популярний ChatGPT від OpenAI.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.