ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

YouTube анонсує три нові функції на основі ШІ

author avatar ProIT NEWS

Усе більше контенту на YouTube буде створено (принаймні частково) за допомогою генеративного штучного інтелекту.

YouTube представив низку нових інструментів на основі ШІ, які полегшать процес створення відео та дозволять охопити ширшу аудиторію на платформі, повідомляє CNN.

Серед ШІ-функцій, які з’являться пізніше цього або наступного року, є створені штучним інтелектом фото- та відеофони, пропозиції тем відео і пошук музики, а також дубляж іншими мовами.

«Ми хочемо, щоб усім було простіше відчути, що вони можуть творити, і ми віримо, що генеративний ШІ зробить це можливим. Штучний інтелект дозволить людям розширити межі творчого вираження, зробивши складні речі простими», – сказав Ніл Мохан, генеральний директор YouTube, під час щорічної події компанії Made On YouTube.

Ось три головні ШІ-новації в YouTube:

1. Dream Screen – фони для Shorts

YouTube створив новий експериментальний інструмент з генеративним ШІ – Dream Screen для YouTube Shorts. Dream Screen дозволяє творцям додавати згенеровані ШІ відео або зображення, які автори зможуть розмістити на фоні своїх коротких вертикальних відео на YouTube.

Щоб створити фон за допомогою Dream Screen, користувачі повинні описати свою ідею як підказку, а платформа зробить все інше.

Наприклад, користувач може створити фон, який буде створювати відчуття перебування у космосі або на пляжі, де пісок схожий на желе.

Як повідомили в YouTube, наразі Dream Screen доступний для обмеженої кількості творців, але заплановано розширити аудиторію цієї функції у 2024 році.

2. YouTube Studio – ідеї контенту та пошук музики

Нова функція штучного інтелекту в YouTube Studio генеруватиме ідеї та плани тем для потенційних відео, повідомляє The Verge.

Пропозиції штучного інтелекту будуть персоналізовані для окремих авторів і базуватимуться на тому, що вже користується популярністю в аудиторії.

Крім того, система рекомендацій щодо музики на основі штучного інтелекту візьме письмовий опис відео автора та запропонує аудіо для використання.

3. ШІ-дубляж іншими мовами

YouTube також анонсував функцію штучного інтелекту, яка дасть змогу авторам дублювати свої відео іншими мовами. На початку цього року YouTube залучив команду Aloud зі свого інкубатора Area 120, щоб допомогти створити цю функцію.

Окрім ШІ-новинок, YouTube також випускає нову програму під назвою YouTube Create, яка дозволяє редагувати відео прямо на телефоні. Новий застосунок може заохотити більше людей створювати короткі відео.

Створення окремої програми імітує стратегію TikTok щодо випуску окремої (і популярної) програми CapCut, що допомагає створювати відео, якими можна ділитися на TikTok та інших платформах.

В YouTube заявили, що нові інструменти на основі штучного інтелекту допоможуть авторам відео зекономити час і збільшити свою аудиторію.

Водночас деякі галузеві аналітики та скептики штучного інтелекту стверджують, що нові потужні інструменти з ШІ несуть потенційну небезпеку. Наприклад, полегшують поширення дезінформації за допомогою deepfake-зображень або увічнюють упередження у більших масштабах.

Багато творчих професіоналів, роботи яких часто потрапляють у набори даних, необхідні для навчання та роботи інструментів з ШІ, також б’ють на сполох через можливі проблеми з правами інтелектуальної власності.

Раніше ми повідомляли, що YouTube тестує Playables (ігри) з обраними користувачами.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.