ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

4 нові ключові функції в PostgreSQL 16

author avatar ProIT NEWS

PostgreSQL Global Development Group оприлюднила випуск PostgreSQL 16. З цим останнім оновленням Postgres встановлює нові стандарти для керування базами даних, реплікації даних, системного моніторингу й оптимізації продуктивності, знаменуючи важливу віху для спільноти, розробників та EDB як провідний учасник коду PostgreSQL.

З PostgreSQL 16 постає безліч нових функцій і вдосконалень, Info World наводить ключові з них.

Права адміністратора

Однією з важливих змін у PostgreSQL 16 є переробка адміністрування привілеїв. Попередні версії часто вимагали обліковий запис суперкористувача для багатьох адміністративних завдань, що могло бути непрактичним у великих організаціях з кількома адміністраторами.

PostgreSQL 16 вирішує цю проблему, дозволяючи користувачам надавати привілеї лише тим, хто має ADMIN OPTION. Ця зміна дає змогу адміністраторам визначати більш конкретні ролі та відповідним чином призначати привілеї, спрощуючи керування дозволами. Вказана зміна не тільки покращує безпеку, але й спрощує загальне керування користувачами.

Покращення логічної реплікації

Логічна реплікація була гнучким рішенням для реплікації та розповсюдження даних, оскільки вона була вперше включена в PostgreSQL 10 майже 6 років тому і дозволяла використовувати різні варіанти. Відтоді у кожному випуску Postgres було удосконалено логічну реплікацію, і Postgres 16 – не виключення. Цей випуск охоплює не лише необхідні внутрішні удосконалення для підвищення продуктивності та надійності, але й увімкнення нових і більш складних архітектур.

У Postgres 16 тепер підтримується логічна реплікація з резервів фізичної реплікації. Разом зі зменшенням навантаження на основний сервер, який отримує всі записи у кластері, тепер можливі простіші архітектури георозподілу. Основний може мати репліку в іншому регіоні, яка може надсилати дані до третьої системи в цьому регіоні, а не дублювати дані двічі з одного регіону в інший. Нова pg_log_standby_snapshot()функція робить це можливим.

Інші удосконалення логічної реплікації включають початкову синхронізацію таблиць у бінарному форматі, реплікацію без первинного ключа та покращену безпеку, вимагаючи від власників підписки мати SET ROLEдозволи на всі таблиці у наборі реплікації або бути суперкористувачем.

Підвищення продуктивності

PostgreSQL 16 робить акцент на покращеннях продуктивності. Розширені можливості виконання запитів дають змогу паралельно виконувати функції FULLі RIGHT JOINs, а також агрегатні функції string_agg. Запити SELECT DISTINCT отримують приріст продуктивності завдяки інкрементному сортуванню. Конкурентне пакетне завантаження даних за допомогою COPY теж має значні покращення продуктивності – до 300%.

У цьому випуску також представлено такі функції, як кешування RANGEта LISTпошук розділів, які допомагають масово завантажувати дані у розділених таблицях і краще контролюють використання спільного буфера за допомогою VACUUMта ANALYZE, забезпечуючи ефективнішу роботу вашої бази даних, ніж будь-коли.

Комплексні функції моніторингу

Моніторинг баз даних PostgreSQL ще ніколи не був більш детальним і повним. PostgreSQL 16 представляє pg_stat_io, що дозволяє краще зрозуміти діяльність вводу-виводу вашої системи Postgres. Загальносистемна статистика вводу-виводу тепер доступна лише за допомогою запиту, що дає змогу переглядати активність читання, запису та розширення (зміна розміру файлів даних у системі) за різними типами серверної частини, наприклад серверної частини звичайного клієнта VACUUM.

PostgreSQL 16 записує статистику останніх послідовних та індексних сканувань таблиць, додає інформацію про спекулятивне блокування до перегляду pg_locksі вносить кілька покращень до подій очікування, що робить моніторинг PostgreSQL більш повним, аніж будь-коли.

Що робить PostgreSQL 16 справді винятковим, так це його потенціал впливати не лише на користувачів PostgreSQL, а й на всю галузь.

Зобов’язання EDB перед спільнотою і клієнтами завершилося створенням надійної, безпечної й орієнтованої на користувача системи баз даних, яка обіцяє інновації та продуктивність у різних секторах. Ось чому EDB створює готові для підприємства можливості на основі Postgres в EDB Postgres Advanced Server із такими функціями, як аналіз привілеїв і нові параметри для прозорого шифрування даних, які вийдуть цього листопада.

Крім того, PostgreSQL 16 дебютує на EDB BigAnimal наступного місяця. Ця готова до хмари корпоративна платформа бази даних як послуга доступна організаціям у всьому світі, що дає їм змогу використовувати усю потужність PostgreSQL 16 у своїх бажаних публічних хмарних середовищах.

Читайте також на ProIT: Що користувачі SQL повинні знати про дані часових рядів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

ідписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.