ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Amazon виграє податкову боротьбу з ЄС на $270 мільйонів

author avatar ProIT NEWS

Вищий суд Європи став на бік компанії Amazon у резонансній справі, в якій Європейська комісія звинуватила гіганта електронної комерції в отриманні незаконних податкових пільг у Люксембурзі. Про це повідомляє CNBC.

Суд Європейського Союзу (ECJ) заявив, що Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, «не встановила», що податкова угода між Amazon і Люксембургом була «державною допомогою, несумісною із внутрішнім ринком».

«Ми вітаємо рішення суду, яке підтверджує, що Amazon дотримувався всіх застосовних законів і не отримував особливого ставлення», – йдеться в заяві компанії.

Справа бере початок у 2017 році, коли Європейська комісія стверджувала, що Amazon отримала податкові переваги в Люксембурзі, де розташована її європейська штаб-квартира.

У 2017 році Amazon зобов’язали повернути Люксембургу €250 мільйонів (приблизно $270 мільйонів).

Американський технологічний гігант оскаржив це рішення. У 2021 році нижчий суд ЄС став на бік Amazon, оскільки загальний суд ЄС заявив, що Комісія не змогла довести факту надання Люксембургом незаконних податкових переваг для Amazon.

Потім Комісія оскаржила це рішення, направивши його до Суду ЄС, вищого суду Європи.

Європейський суд відхилив подану апеляцію. Це стало ще одним ударом для керівниці відділу конкуренції ЄС Маргрете Вестагер, яка намагалася приборкати владу технологічних компаній, що працюють у ЄС, і кинути виклик деяким їхнім податковим практикам.

Зауважимо, що це не перша подібна судова справа. У 2016 році Європейська комісія зобов’язала Ірландію стягнути з компанії Apple €13 мільярдів заборгованих податків. У 2020 році Apple виграла апеляцію, щоб припинити виплати цих відшкодувань. Зараз Комісія оскаржує зазначене рішення. Суд ЄС також може мати останнє слово у цій справі.

Раніше ProIT повідомляв, що Amazon подає до суду на шахрайську банду REKK, яка вкрала мільйони доларів завдяки схемі незаконних відшкодувань.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.