ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

В Україні може зʼявитися податок на криптовалюту: законопроєкт вже у парламенті

author avatar ProIT NEWS

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує обкладати податком операції з криптовалютою, повідомляє УНІАН.

Відповідний проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні» (№ 10225) було зареєстровано у парламенті 7 листопада. Ініціатором є депутат від «Слуги народу» Олександр Сова.

«Метою проєкту є запровадження легального ринку з віртуальних активів в Україні та визначення правил їх оподаткування», – сказано в пояснювальній записці до законопроєкту.

Зазначається, що в Україні є недосконалим законодавство про віртуальні активи. Зокрема, відсутнє чітке визначення і класифікація віртуальних активів, що ускладнює їх правове регулювання, немає єдиного органу, який би здійснював нагляд та контроль за діяльністю суб’єктів ринку віртуальних активів.

Крім того, відсутній спеціальний податковий режим для оподаткування доходів від операцій із віртуальними активами, що призводить до подвійного оподаткування або ухилення від сплати податків.

Проєктом закону пропонується, зокрема, запровадити механізм оподаткування податком на прибуток підприємств віртуальних активів, а також запровадити механізм оподаткування ПДФО віртуальних активів.

У грудні 2020 року Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроєкт про віртуальні активи (так званий закон про біткоїн), який передбачав законодавче врегулювання ринку таких активів.

У вересні 2021 року парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт про віртуальні активи, що передбачає законодавче врегулювання ринку цифрових активів. Президент Володимир Зеленський тоді ветував закон та повернув його на доопрацювання з власними пропозиціями.

У лютому 2022 року Верховна Рада повторно, після вето президента, прийняла за основу і в цілому закон про віртуальні активи. Він передбачає комплексне регулювання відносин у частині створення, випуску в обіг віртуальних активів, укладення та виконання угод з ними.

Раніше ми повідомляли, що команда юридичної компанії Bona Lex здобула грант від Європейського Союзу на реалізацію проєкту про регулювання ринку криптовалют.

Проєкт «Європейське регулювання ринку криптовалют: імплементація в Україні» (European Regulation of the Cryptocurrency Market: Implementation in Ukraine) має забезпечити діалог між українськими та європейськими вченими, експертами, академічною спільнотою та державними органами, а також покращити якість правового регулювання віртуальних активів в Україні на основі європейських цінностей.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.