ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Arduino розглядає можливість виробництва в Індії

author avatar ProIT NEWS

Стартап, відомий своїми мікроконтролерними платами із відкритим кодом, сподівається обмежити зростання кількості підробок і задовольнити підвищений попит в Індії, повідомляє TechCrunch.

Наразі італійська фірма вивчає партнерські відносини з компаніями, які надають послуги електронного виробництва (EMS) у південноазіатській країні, щоб розпочати своє місцеве виробництво вже у першому кварталі наступного року. Про це повідомив генеральний директор Фабіо Віоланте.

Індія є найбільшим ринком Arduino IDE з понад 3 мільйонами завантажень. У країні також є місцеві філії глобальних дистриб’юторів Arduino, таких як DigiKey, Mouser Electronics та Avnet. Однак показник клієнтської бази в Індії становить менш ніж 1%. Основною причиною цієї невідповідності посадовець вважає підробні плати Arduino.

«Дивна ситуація для нас в Індії полягає у тому, що незважаючи на те, що спільнота дуже велика і база користувачів Arduino IDE також досить потужна, кількість оригінальних продуктів, які ми продаємо на індійському ринку, дуже незначна, оскільки люди не можуть дозволити собі оригінальні продукти. Особливо через високі мита на імпорт готової електронної продукції. Тож здебільшого вони купують альтернативні продукти, клони, а іноді – підробки з Китаю», – сказав він.

Наразі клони Arduino доступні за менш ніж половину ціни оригінальних плат. Тому, розпочавши місцеве виробництво, Arduino продаватиме свої плати в Індії за зниженими цінами відповідно до цін китайських аналогів.

В Arduino намагаються вирішити проблему підроблених плат у всьому світі, зробивши своє обладнання більш складним, щоб запобігти появі підробок.

«Це дає нам конкурентну перевагу завдяки постійним інноваціям. Нові плати використовують більш складні мікроконтролери, більш складну секцію живлення, яку непросто скопіювати й вставити», –розповів Фабіо Віоланте.

Індія пропонувала кешбеки та субсидії глобальним виробникам, щоб стати центром виробництва, намагаючись конкурувати з Китаєм. У результаті виробництво внутрішньої електроніки в країні зросло більш ніж на 111% до $99 мільярдів у 2022-2023 фінансовому році проти $47 мільярдів у 2017-2018 роках. Про це свідчать дані уряду, оприлюднені у парламенті минулого тижня. Однак більша частина цього є результатом зростання місцевого виробництва мобільних телефонів.

Країна вже є другим за величиною виробником цих пристроїв. Понад 99% усіх продажів мобільних телефонів на внутрішньому ринку припадають саме на індійські одиниці. Уряд хоче вийти за межі простого складання мобільних телефонів і збільшити місцеве виробництво навіть компонентів, включно з дисплеями та напівпровідниками.

Arduino з часом може перейти до експорту плат місцевого виробництва в інші країни, оскільки стартап, на відміну від багатьох інших, не покладається на виробництво в Китаї.

Читайте також на ProIT: Google наслідує Apple і планує перенести частину виробництва до Індії.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.