ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google наслідує Apple і планує перенести частину виробництва до Індії

author avatar ProIT NEWS

Компанія Alphabet Inc. Google шукає постачальників для перенесення частини виробництва смартфонів Pixel до Індії для диверсифікації збірки за межами Китаю, пише Bloomberg.

За даними поінформованих джерел, Google розпочав конфіденційні переговори з місцевими компаніями Lava International Ltd., Dixon Technologies India Ltd., а також індійським підрозділом Foxconn Technology Group – Bharat FIH.

Google стане останнім глобальним технологічним гравцем, який переносить виробництво в Індію. Потенційні партнери, з якими ведуться переговори, вже отримали фінансову підтримку у рамках так званих програм прив’язки виробництва, запроваджених прем’єр-міністром Нарендрою Моді в межах сприяння розвитку локального виробництва. Apple використовувала цю програму для розширення бази своїх постачальників в Індії та втричі збільшила виробництво iPhone.

Уряд Індії позиціонує країну як альтернативний центр виробництва, оскільки багато компаній починають відчувати небезпеку залежності від Китаю після жорстких карантинних обмежень у зв’язку з COVID-19 та торговою війною між Вашингтоном та Пекіном.

Минулого місяця міністр технологій Індії Ашвіні Вайшнав зустрівся з генеральним директором Google Сундаром Пічаї в головному офісі компанії у Маунтін-В’ю (Каліфорнія) для обговорення програми локального виробництва Моді та підтримки державних технологій Індії. Цього місяця на переговори до Індії їздили ключові керівники Google: Анна Корралес, операційний керівник відділу споживчого обладнання, та Меггі Вей, старший директор глобальних операцій з підтримки продуктів.

Представники Lava, Dixon, Google і Foxconn не відповіли на запити про коментарі.

За даними Counterpoint Research, у 2022 році Google виробив приблизно 9 мільйонів смартфонів Pixel. Переговори в Індії підтверджують плани компанії щодо зміщення виробництва за межі Китаю та В’єтнаму. Смартфон Pixel належить до найвищої категорії смартфонів, і Google використовує власний флагманський продукт для демонстрації можливостей своєї оптимізованої операційної системи Android та її додатків.

Індія є ключовим ринком зростання для послуг Google. На думку поінформованих джерел, локальна збірка смартфонів може допомогти збільшити продажі Pixel. Якщо цей проєкт буде успішним, Google також зможе перенести виробництво іншого обладнання, наприклад динаміків, до Індії.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.