ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Apple увійшла в історію як перша компанія вартістю $3 трлн

author avatar ProIT NEWS

Apple Inc. – перша корпорація в історії світу, ринкова вартість якої досягла $3 трлн. Це є значним історичним досягненням для технологічного сектору, йдеться в матеріалі Reuters.

Це стало можливим завдяки виходу компанії на нові ринки й очікуванню на більш поміркований підхід Федерального резерву до підвищення процентних ставок. Останній квартальний звіт Apple у травні показав, що дохід і прибуток компанії перевершили очікування аналітиків.

Значний фінансовий успіх частково можна пояснити швидкими продажами продуктів, зокрема серії iPhone 12, комп’ютерів Mac і переносних пристроїв, а також завдяки Apple Music, Apple TV+ та App Store.

Інвесторів, зацікавлених у довгостроковій стабільності, компанія приваблює завдяки міцності її фундаментальних принципів, а також її здатності постійно впроваджувати інновації та створювати продукти високої якості.

Ринкова вартість виробника електромобілів Tesla Inc. також значно зросла в червні – на 28% порівняно з попереднім місяцем. Це збільшення значною мірою було спричинене тим, що конкуренти Ford Motor Company та General Motors Company уклали угоди щодо отримання доступу до зарядної мережі Tesla. Очікування того, що зарядні пристрої Tesla стануть галузевим стандартом, призвело до зростання ринкової вартості компанії.

Успіх Tesla не обмежується лише її зарядною інфраструктурою. Споживачі в усьому світі продовжують демонструвати стабільний інтерес до лінійки електромобілів компанії, яка тепер складається з Model S, Model 3, Model X і Model Y.

Крім того, вихід Tesla на ринок рішень для зберігання енергії з такими продуктами, як Powerwall і Megapack, ще більше диверсифікував бізнес компанії та сприяв розширенню її ринкової вартості.

Корпорація Nvidia стала помітним гравцем через сплеск інтересу до штучного інтелекту, про що свідчить нещодавня оцінка компанії в $1 трлн. Ринкова капіталізація компанії зросла на 11,8% протягом минулого місяця внаслідок довіри інвесторів до здатності компанії заробляти на зростанні попиту на технології ШІ.

Графічні процесори Nvidia стають все більш популярними для використання в додатках ШІ завдяки їхній здатності підтримувати алгоритми глибокого навчання й обчислення з інтенсивним використанням даних.

Завдяки апаратним рішенням компанії та програмним платформам Nvidia зробила прорив у різноманітних галузях, зокрема в охороні здоров’я, автомобільній промисловості й іграх.

Після травневого анонсу про те, що прогноз доходу Nvidia перевищить очікування Волл-стріт на понад 50%, акції компанії різко зросли.

Apple Inc. і Microsoft Corporation очолили список 20 найбільших корпорацій світу за ринковою вартістю станом на кінець червня. Обидві компанії показали, що здатні постійно впроваджувати інновації та забезпечувати переваги своїм акціонерам, що допомогло їм укріпити позиції лідерів у відповідних галузях.

Успіх Apple можна пояснити великою лінійкою продуктів компанії: від переносних пристроїв і комп’ютерів до смартфонів і настільних ПК. Водночас Microsoft міцно закріпилася як панівний гравець в індустрії корпоративного програмного забезпечення, хмарних обчислень та ігор.

Ринкова вартість Alphabet Inc., материнської компанії Google, за попередній місяць знизилася на 2,3% до $1,53 трлн. Це падіння в основному було спричинене посиленням конкурентного тиску з боку Microsoft Bing завдяки впровадженню технології ШІ, яка стояла за ChatGPT.

Панівна позиція Google на ринку пошукових систем знаходиться під загрозою через розширені пошукові можливості та функції Bing, які використовують ШІ.

Проблема, з якою сьогодні стикається Alphabet Inc., полягає у спробі зберегти свої позиції на ринку в умовах гострої конкуренції в галузі технологій. Однак відмінне фінансове становище компанії та різноманіття її бізнесу, включно з рекламою, хмарними сервісами й автономними автомобілями, створюють міцну платформу для майбутніх можливостей розширення і зростання.

Оглядачі ReadWrite зазначають, що інвестори все більше цікавляться компаніями, які є лідерами інновацій, такими як Apple, Tesla та Nvidia. Ці компанії довели, що вони здатні адаптуватися, змінюватися та надавати товари й послуги, які відповідають потребам як індивідуальних споживачів, так і комерційних підприємств.

Раніше вебсайт ProIT писав, що після презентації Vision Pro Apple оцінка компанії наблизилась до позначки у $3 трлн.

Нагадаємо також, що Nvidia розглядає можливість великих інвестицій у Європу.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.