ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

VR/AR Headset за $3000: які ще новинки запропонує Apple на Всесвітній конференції розробників 5-9 червня?

author avatar ProIT NEWS

5-9 червня  Apple проводитиме свою щорічну Всесвітню конференцію розробників (WWDC). Основна презентація Apple WWDC запланована на 10:00 за тихоокеанським часом / 20:00 за Києвом у понеділок, 5 червня і транслюватиметься в прямому ефірі на Apple.com.

Видання PCMag поділилося інформацію про новинки, які Apple може представити на конференції. Не варто очікувати на нові iPhone або Apple Watch, їх зазвичай презентують у вересні або жовтні. Але очікується, що в Apple розкажуть про оновлення програмного забезпечення на iOS 17 і iPadOS 17, а також watchOS наступного покоління, tvOS і macOS.

Також очікується, що світ зможе нарешті побачити AR-окуляри, появу яких обговорюють вже кілька років. Невідомо, чи будуть вони готові для широкого використання у 2023 році, але здається, що Apple зможе нарешті конкурувати з Meta, Sony та іншими у цій сфері.

iOS 17,  iPadOS 17

Минулого тижня в рамках Глобального дня поінформованості про доступність Apple уже опублікувала кілька функцій, які з’являться в обох ОС, включно з технологію клонування голосу, яка має допомогти спілкуватися людям із захворюваннями, які впливають на мовлення. За допомогою функції  Personal Voice користувачі можуть записати 15 хвилин аудіо на iPhone або iPad. Потім достатньо вводити текст того, що треба сказати і апаратне забезпечення Apple прочитає це вголос синтезованим голосом користувача.

Ця технологія вже викликала питання щодо безпеки, але Apple стверджує, що ця функція буде доступною лише на пристрої, тому теоретично голос користувача не повинен бути доступний деінде. Ще одна функція доступності, Live Speech, дозволить людям вводити те, що вони хочуть сказати, щоб це потім було озвучено вголос під час телефонних дзвінків і дзвінків FaceTime, а також особистих розмов.

Інші функції, які ймовірно з’являться в iOS 17 і iPadOS 17:

Застосунок для ведення журналу: згідно з Wall Street Journal додаток може аналізувати дані про використання iPhone, щоби пропонувати, про що писати у  щоденнику. Цей застосунок, насамперед,  створений для підтримки психічного здоров’я і в меншій мірі для розвитку у письменницькій кар’єрі. Застосунок оцінюватиме поведінку користувачів, щоб допомогти відстежити, як саме  вони проводять свій день.

Оновлений Центр керування: за повідомленням читача сайту MacRumors, цього року Центр керування буде значно оновлений. Подробиць небагато, але, як зазначає MacRumors, Центр керування майже не змінювався протягом багатьох років, за винятком переміщення іконки з нижньої частини екрана у верхній правий кут iPhone X.

За данними журналіста  Bloomberg Марка Гурмана,  планується випуск програмного забезпечення, яке дозволить встановлювати додатки на iPhone з обхідним шляхом, але це не є ідеєю Apple. Законодавство ЄС, прийняте минулого року, встановлює правила для «digital gatekeepers» з метою відкриття ринків і вимагає їх виконання до березня 2024 року.

Apple, ймовірно, оприлюднить оновлення  iOS 17 і iPadOS 17 для розробників наступного тижня, пізніше буде випущена публічна бета-версія, а вже восени ми побачемо  фінальну версію, перед  випуском нових iPhone.

MacOS 14

Чуток про те,  що доступно для настільної ОС Apple набагато менше. Марк Гурман з Bloomberg нещодавно згадував про чіп M3, який «буде працювати в майбутньому висококласному MacBook Pro з майбутньою macOS 14.0».

Під час нещодавнього виступу в подкасті MacRumors Гурман сказав, що не очікує нічого «новаторського чи видатного», і що він «не чув нічого примітного про macOS,  Apple насамперед зосереджується на своїх мобільних ОС, а вже потім додає підтримку цих функцій у macOS»

Apple VR/AR Headset

Чутки про гарнітуру віртуальної реальності або доповненої реальності від Apple ходять роками. Їх презентацію очікували на WWDC 2021, тоді тизер конференції містив аватар в окулярах, які відбивали зображення з MacBook. На жаль, пройшло два роки, а окулярів Apple немає.

Однак цього року більшість спостерігачів Apple підозрюють, що на WWDC 2023 ми вперше побачимо, над чим працювали в Купертіно останні роки. Очікується, що це буде дорогий пристрій — орієнтовна вартість близько $3000.

За словами Гурмана, йдеться про два порти: інтерфейс USB-C для передачі даних і власний магнітний порт для підключення зовнішнього акумулятора до навушників. Ходять також чутки, що пристрій має два дисплеї 4K (по одному для кожного ока), чіп M2 і близько десятка датчиків і камер для відстеження рухів очей і жестів рук.

15-дюймовий MacBook Air

У березні з'явилась інформація про 15-дюймовий MacBook Air, а через місяць Гурман підтвердив, що Apple «розробляє кілька нових моделей», включно з 15-дюймовим MacBook Air. «Принаймні деякі з нових ноутбуків будуть анонсовані на WWDC», — вважає Гурман, хоча вони, швидше за все, працюватимуть на існуючому чіпі M2, а не на майбутньому M3.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.