ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Атаки на кораблі в Червоному морі можуть вплинути на поставки ПК та електроніки до Європи й підвищення цін

author avatar ProIT NEWS

На глобальну торгівлю, включно з поставками ПК та електроніки до Європи, ймовірно, негативно вплинуть атаки на транспортні контейнери в Червоному морі, що тривають. Про це повідомляє ReadWrite.

Очікується серйозний збій після нападів на комерційні судна ситуацію у Ємені на Близькому Сході, оскільки деякі великі логістичні фірми вирішать вибрати інший шлях для важливої ​​торгівлі Схід-Захід. Хусити атакують вантажні судна, що прямують до Ізраїлю. Також надходять повідомлення про те, що навіть судна, не пов’язані з Ізраїлем, також уражаються безпілотниками та ракетами.

Як повідомляє BBC News, небезпека становить загрозу сама по собі, але це посилюється тиском часу на судноплавство, що призводить до вищих витрат. Це вплине на постачання ПК, компонентів та важливих комплектувальних частин.

З такими ризиками стикаються кілька великих логістичних компаній, таких як MSC, Maersk, Hapag-Lloyd та ICT. Деякі з них будують плани змінити маршрути своїх кораблів на більш тривале, важке плавання.

Як правило, доставка електроніки з Тайваню до Нідерландів у Європі займає близько 25 днів через Суецький канал, який з’єднує Червоне море з Середземним. Тим не менш важкий обхідний шлях навколо мису Доброї Надії, Південна Африка займає орієнтовно 34 дні.

Зі збільшенням часу поставок з’являється потреба в додаткових ресурсах і, зрештою, більших витратах, які можуть зрости на 35%.

За словами Кріса Роджерса, керівника відділу досліджень ланцюгів постачання в S&P Global Market Intelligence, споживчі товари «найбільше  постраждають», але хорошою новиною є те, що поточний період знаходиться за межами пікового сезону доставки.

Раніше ми повідомляли, що ціна на флеш-пам’ять NAND почала зростати й що на це вплинуло.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.