ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Ціна на флеш-пам’ять NAND почала зростати – вплинуло скорочення виробництва

author avatar ProIT NEWS

На тлі скорочення виробництва великими компаніями та ліквідації запасів ціни на флеш-пам’ять NAND починають відновлюватися, а за ними й ціни на DRAM. Про це повідомляють аналітики TrendForce із покликанням на дані тайванського видання TechNews.

Щоб зменшити втрати, постачальники флеш-пам’яті NAND з 2023 року неодноразово скорочували виробництво, щоб зупинити подальше падіння цін і відновити тенденцію до їх зростання. Ця стратегія вже демонструє перші успіхи: у серпні з’явилися повідомлення про підвищення контрактних цін на пластини пам’яті NAND, а вже у вересні ціни продовжили зростати, що засвідчує кращу динаміку та відновлення після попередніх знижень порівняно з DRAM.

Samsung, як провідний постачальник, ще більше скоротив виробництво – це особливо вплинуло на продукти на основі чипів з менш ніж 128 шарами. Тільки у вересні виробництво було скорочено майже на 50%, що спонукало інших виробників наслідувати цей приклад, а також призвело до коригування запасів.

Ціни на пам’ять NAND продовжать зростати в четвертому кварталі, вважають експерти. За даними TrendForce, зростання за останні 3 місяці 2023 року становитиме 3-8%, хоча спочатку планувалося 0-5%.

Цінова динаміка в сегменті DRAM відстає від NAND, але стратегія скорочення виробництва й очищення запасів у четвертому кварталі допоможе змінити ситуацію. Додатковим позитивним фактором, ймовірно, стане ринок систем штучного інтелекту, де попит залишається високим.

Високий попит спостерігається й у сегменті DDR5 і DDR3, хоча основні постачальники поступово відвернулися від останнього. Найпоширенішою є DDR4 – тут активно ліквідуються запаси, але цьому процесу загрожує вихід сімейства процесорів Intel Meteor Lake, які підтримують тільки DDR5.

Раніше ми повідомляли: Час оновити пам’ять.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.