ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Азія стає привабливим місцем для криптопроєктів

author avatar ProIT NEWS

Серія дій уряду США проти титанів криптовалюти від FTX і Ripple до Binance і Coinbase продовжує охолоджувати галузь, що робить Азію все більш привабливим місцем для ентузіастів блокчейну, повідомляє TechCrunh.

«Антикриптова позиція» вашингтонських регуляторів у поєднанні з підвищенням Федеральною резервною системою ставки федеральних фондів «досить негативно вплинула на інвестиції венчурного капіталу у криптоекосистему», повідомив TechCrunch Кевін Голдштейн, старший радник криптоінвестиційної компанії HashKey Capital.

Шукаючи альтернативний шлях для зростання, криптопроєкти й інвестори дивляться в бік Азії.

«Велика кількість американських криптопроєктів відкрили офіси, найняли місцевих спеціалістів і перевезли людей до Азії протягом останніх кількох років, але є чіткі докази того, що багато з них прискорили свої ініціативи щодо зростання в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні минулого року в результаті подій у США», – додав Голдштейн.

Ентузіазм щодо Азії пояснюється зростанням впровадження криптовалюти у регіоні та сприятливим розвитком політики. Наприклад, легалізація роздрібної криптовалютної торгівлі в Гонконзі призвела до заснування там низки стартапів web3 у надії залучити інвесторів з материкового Китаю, де криптовалюта заборонена.

Пол Верадіттакіт, керуючий партнер крипто-венчурної компанії Pantera, розповів TechCrunch, що Token2049 у Сингапурі цьогоріч зібрав велику кількість венчурних капіталістів із США.

«Починаючи з FTX, ситуація трохи змінилася, коли в США почали дещо більше перевіряти правила, а [в Азії] відбулися певні позитивні зміни щодо стейблкоїнів, XRP або ETF. Хоча FTX шокував усіх, я думаю, що людям в Азії легше забути про це та дійсно побачити можливості створення тут компанії, отримати банківську ліцензію і не боїтися потрапити у в’язницю. Це дуже-дуже важливо для підприємців», – підкреслив він.

Серед американських криптовалютних гравців, які планують або вже почали наймати працівників в Азії, є Coinbase, Galaxy, Gemini, Paxos і CMT Digital.

Для інвесторів і засновників, які все ще тільки планують стратегію розвитку в Азії, ключовим моментом є осягнення ринкових можливостей у культурно та демографічно різноманітному регіоні.

Компанії у Південній Кореї, наприклад, досягли успіху, включивши токеноміку в економіку фанів. Японія має велику кількість телевізійної та ігрової інтелектуальної власності, яка готова для впровадження NFT.

Після шаленого успіху Axie Infinity В’єтнам отримав репутацію розробника блокчейн-ігор. Сингапур і Гонконг, як відомі фінансові центри, очолюють зусилля з регулювання інституційних криптофінансів.

Як і при будь-якому міжнародному розширенні, вкрай важливо мати місцевих інвесторів або партнерів, які допоможуть розробити стратегію виходу на ринок.

«Те, на що варто звернути увагу, – це лише місцевий досвід для охоплення користувачів. Американські чи західні проєкти насправді не знають, як знайти доступ до цих [азіатських] спільнот, оскільки існують мовні бар’єри. Функціонують різні соціальні мережі. Наприклад, у них є величезні групи в Telegram, тому це зовсім інший спосіб зв’язатися з людьми. Західні фірми не мають такого досвіду. Важлива наявність місцевих інвесторів, які допоможуть», – розповідає Джорді Александер, головний інвестиційний директор криптоінвестиційної компанії Selini Capital.

Українське законодавство функціонує без спеціального закону про регулювання операцій із віртуальними активами. Яким може бути регулювання ринку в Україні – читайте на ProIT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.