ProIT: медіа для профі в IT
6 хв.

Azure vs. Google Cloud (2023): всебічне порівняння

author avatar ProIT NEWS

Плануєте перемістити дані у хмарі? Переміщення величезних обсягів даних стало основою бізнесу. Це може включати перемикання з однієї хмари на іншу, безперервну локальну міграцію даних або постійне отримання даних із соціальної стрічки без виділених серверів. Хмарна міграція може бути одноразовим або безперервним процесом.

Інфраструктура як послуга або платформа як послуга можуть бути хорошими відправними точками, але яку послугу повинна використовувати організація? Tech Republic розглянув варіанти, які пропонують Microsoft Azure і Google Cloud.

Що таке Google Cloud?

Google розглядає свої служби міграції Google Cloud як спрощений, але гнучкий спосіб переміщення даних і програм у хмару. Різноманітність варіантів міграції та модернізації включає автоматизовані служби, повністю керовані бази даних і параметри для робочих навантажень Oracle і розгортання Microsoft SQL Server. Набір інструментів Cloud Foundation Toolkit (CTF) розроблений для того, щоб направляти організації в процесі міграції програм. CFT надає найкращі шаблони для швидкого початку роботи в Google Cloud.

Що таке Microsoft Azure?

Хмарні служби Microsoft Azure забезпечують хмарні середовища в локальних, багатохмарних або гібридних форматах. Технологічний гігант розглядає Azure як можливість «створювати на власних умовах» із широким спектром послуг і функцій.

Крім того, Microsoft наголошує на безпеці, охопленні відповідності, повній власності клієнта на дані. Microsoft стверджує, що пропонує єдину хмарну платформу для роботи на гіпермасштабованих реляційних базах даних і забезпечує швидку базу даних NoSQL із відкритими API будь-якого масштабу.

Google Cloud проти Microsoft Azure: порівняльна таблиця

ОсобливостіGoogle CloudMicrosoft Azure
ЦіноутворенняПлатіть по ходу, погодинно чи щомісяцяПлатіть по ходу, погодинно чи щомісяця
Вільний рівеньКредит на 300 доларів США, дійсний протягом 90 днівКредит на 200 доларів США, дійсний протягом 30 днів
Контейнер як послугаGoogle Kubernetes EngineСервіс Azure Kubernetes
Постійне зберігання на дискуПостійний диск (HDD/SSD)Диски, керовані Azure (HDD/SSD)
Спеціальне з'єднанняCloud InterconnectExpressRoute
Географічний діапазон35 регіонів58 регіонів
Темп зростанняВисокийНизький
Зберігання файлівсховище файлівФайли Azure
Максимальна кількість процесорів у віртуальній машині96128
КешуванняCloudCDNКеш Azure для Redis
Ключові інструментиIoT, безсерверний і AIКогнітивні сервіси, що підтримують програмне забезпечення Microsof

Ціни на Google Cloud і Microsoft Azure

Google Cloud і Microsoft Azure мають широкий спектр послуг, і ціни можуть відрізнятися залежно від конкретної служби, регіону та рівня використання.

Вільний рівень

Google Cloud і Microsoft Azure надають обмежений безкоштовний рівень новим клієнтам після реєстрації з певними ресурсами. Google Cloud пропонує новим клієнтам безкоштовний кредит у розмірі 300 доларів США на запуск, тестування та розгортання до 29 робочих навантажень, у тому числі BigQuery, AutoML Vision, App Engine і Cloud Shell, до їх місячного ліміту використання.

Microsoft Azure також надає новим клієнтам 200 доларів США у вигляді безкоштовних кредитів, які можна використати протягом 30 днів для створення, розгортання та керування програмами в кількох хмарах, локальних і периферійних.

Деякі продукти безкоштовні протягом перших 12 місяців після реєстрації. Це включає віртуальні машини (Windows і Linux), базу даних Azure SQL, Azure Blob Storage та Computer Vision. Деякі продукти завжди безкоштовні для клієнтів Azure до визначеного ліміту використання; ці продукти включають Azure Cosmos DB і Data Catalog.

Заплати, якщо ти йдеш

Google Cloud і Microsoft Azure дотримуються моделі ціноутворення за принципом «оплата за використання», що дає змогу платити за ресурси, які ви споживаєте, без будь-яких попередніх витрат. Ціни можуть відрізнятися залежно від конкретної послуги, регіону та рівня використання. Наприклад, ціна хмарного сховища базується на чотирьох ключових компонентах: географічний регіон, зберігання даних, обробка даних і використання мережі.

Тим часом ціна block blob сховища Azure залежить від вашого регіону, обсягу даних, що зберігаються на місяць, кількості та типів виконуваних операцій і вибраного параметра резервування даних.

Скористайтеся калькулятором ціноутворення

Ви можете скористатися калькуляторами цін для Google Cloud або Microsoft Azure , щоб оцінити свої витрати, оскільки послуги можуть відрізнятися залежно від географічного регіону, обсягу використання та конкретних функцій чи доповнень. Щоб отримати індивідуальну цінову пропозицію, вам потрібно зв’язатися з торговим представником Google або Microsoft.

Порівняння функцій: Google Cloud vs. Microsoft Azure

Доступ до машини на основі SSH

У Google Cloud керування ключами SSH є простим і дозволяє ефективно керувати ключами доступу. Користувачі можуть додавати, видаляти або оновлювати ключі SSH, пов’язані з певними примірниками або користувачами, забезпечуючи гнучкість контролю доступу.

Compute Engine використовує автентифікацію SSH на основі ключа для встановлення з’єднань з усіма екземплярами віртуальних машин Linux, і користувачі Windows мають можливість увімкнути її для своїх віртуальних машин. Google Cloud дозволяє віртуальним машинам Linux використовувати ключі метаданих або вхід до ОС для керування ключами SSH, тоді як усі віртуальні машини Windows використовують метадані.

Microsoft Azure пропонує надійне керування ключами SSH для доступу до віртуальної машини. Користувачі можуть завантажувати або створювати ключі SSH і пов’язувати їх з екземплярами віртуальної машини під час розгортання або після нього. Azure надає вебклієнт SSH на порталі Azure, що дозволяє користувачам ініціювати сеанси SSH безпосередньо зі свого браузера, що може бути зручно для користувачів, які віддають перевагу графічному інтерфейсу.

Одна з головних відмінностей між двома службами пов’язана з операційною системою. Звичайно, Azure добре працює з Windows, як і Google Cloud, тоді як доступ до машини Google Cloud на основі SSH може бути особливо корисним для проєктів Linux.

Доступність і межі розгортання

Географічно Azure доступний у більшій кількості регіонів світу, ніж Google Cloud. І обидві компанії мають дуже хороший (99%) час безвідмовної роботи.

Що стосується периферійних розгортань, Google пропонує Direct Peering, а Azure – ні. Direct Peering Google дозволяє бізнес-мережі підключатися безпосередньо до периферійної мережі Google, допомагаючи їй покращити продуктивність мережі та зменшити затримку для певних робочих навантажень.

Хоча Azure не пропонує послугу Direct Peering, як Google, вона надає Azure ExpressRoute, що дозволяє компаніям створювати приватні з’єднання між локальною інфраструктурою та центрами обробки даних Azure. Це допомагає покращити продуктивність і безпеку мережі.

Послуги зберігання

Azure надає розширені функції зберігання, які задовольняють комплексні потреби підприємства. Google Cloud не пропонує стільки розширених функцій зберігання, як Azure, але це компенсує доступною ціною на сховище і простотою використання.

ПослугиПропозиції Google CloudЛазурні пропозиції
Блок зберіганняПостійний дискДискове сховище Azure
Зберігання файлівСховище файлівФайли Azure
Зберігання об'єктівGoogle Cloud StorageЗберігання blob
Холодне зберіганняGoogle Cloud Storage NearlineAzure Archive Blob Storage
Рідко доступне сховище об’єктівАрхів хмарного сховищаАрхівне сховище Azure
Передача данихСлужба імпорту/експорту AzureСлужба передачі пам’яті

Штучний інтелект і машинне навчання

Azure і Google Cloud пропонують послуги AI і ML. Обидва продукти мають широкий спектр програм для перетворення мовлення в текст, DevOps та інших програм для AI/ML.

Google Cloud пропонує набір служб AI та ML під егідою Google AI, включаючи платформу Google AI, Cloud AutoML і TensorFlow. Google відомий своїм досвідом у сфері штучного інтелекту завдяки історії розробки технологій машинного навчання, як-от TensorFlow, і лідерству в дослідженнях штучного інтелекту.

Різні служби штучного інтелекту та машинного навчання Azure включають Azure Machine Learning, Azure Cognitive Services і Azure Databricks. Microsoft також зробила значні інвестиції в дослідження та розробки ШІ.

Якщо ви цінуєте попередньо навчені моделі та API, віддаєте перевагу TensorFlow і потребуєте зручних інструментів AutoML, Google Cloud може стати вам у пригоді. Microsoft Azure ідеально підходить, якщо вам потрібна гнучкість у рамках ML і потрібна потужна корпоративна підтримка.

Обчислювальні послуги

Google Cloud і Microsoft Azure пропонують обчислювальні послуги, які задовольняють потреби підприємств і розробників із різними варіантами використання та вимогами. Подивіться порівняння продуктів у таблиці нижче.

ПослугиGoogle CloudMicrosoft Azure
Віртуальні машиниGoogle Compute EngineВіртуальні машини Azure
КонтейнериGoogle Kubernetes EngineСервіс Azure Kubernetes
PaaSGoogle App EngineСлужба додатків Azure
Автоматичне масштабування екземпляраАвтомасштабувальник Compute EngineАвтоматичне масштабування Azure, набори масштабування віртуальної машини Azure
Безсерверні функціїФункції Google CloudФункції Azure

Безпека

Google Cloud і Microsoft Azure суворо захищені. Корпорація Майкрософт підтвердила відповідність нормам конфіденційності в 50 глобальних регіонах. Безпека Google Cloud також відповідає стандартам у всьому світі, дотримуючись багатьох стандартів ISO, GDPR, CCPA, HIPAA тощо, на які також поширюється Azure.

Корпорація Майкрософт і Google пропонують винагороди за виявлення помилок дослідникам безпеки, залучаючи як незалежну спільноту дослідників безпеки, так і власні команди безпеки найвищого рівня.

Мережа

Google Cloud і Microsoft Azure пропонують широкі мережеві можливості, і вибір між ними залежатиме від ваших конкретних вимог, наявної інфраструктури та переваг. Ось порівняння мережевих можливостей двох продуктів.

ОсобливостіGoogle CloudMicrosoft Azure
Віртуальні мережіВіртуальна приватна хмараВіртуальна мережа Azure
Балансування навантаженняБалансування хмарного навантаженняБалансувальник навантаження Azure
Мережа доставки контентуХмарний CDNAzure CDN
Підключення до мережіCloud InterconnectAzure ExpressRoute
Моніторинг і управлінняNetwork Intelligence CenterСпостерігач мережі Azure
Мережа преміум-класуРівні мережевих послуг, стандартний рівеньВихід в Інтернет (маршрутизується через загальнодоступну мережу провайдера)
БрандмауерХмарний брандмауерБрандмауер Azure
Домени та DNSХмарний DNSAzure DNS

Плюси та мінуси Google Cloud

Плюси Google Cloud

 • Google Cloud забезпечує різноманітні засоби безпеки, зокрема керування ідентифікацією та доступом, службу керування ключами та командний центр безпеки, які разом зміцнюють ваші дані.
 • Відмінна інтеграція з іншими сервісами Google.
 • Надає користувачам масштабовану інфраструктуру для легкого збільшення або зменшення ресурсів залежно від потреби.
 • Google Cloud пропонує надійні інструменти та служби для аналізу великих даних і машинного навчання.

Мінуси Google Cloud

 • Менше глобальних центрів обробки даних, ніж Azure.
 • Такі продукти Google Cloud, як BigQuery, Spanner і Datastore, мають обмежені налаштування.
 • Деякі користувачі повідомили, що GCP має складну структуру ціноутворення.

Плюси і мінуси Microsoft Azure

Плюси Microsoft Azure

 • Azure полегшує швидку співпрацю для кількох користувачів.
 • Чудова інтеграція з іншими службами Microsoft.
 • Можливості гібридної хмари.

Мінуси Microsoft Azure

 • Потрібні знання платформи.
 • Підтримку клієнтів можна покращити.
 • Різна продуктивність у різних регіонах.

Чи варто вашій організації використовувати Microsoft Azure чи Google Cloud?

Залежно від рівня обслуговування Google Cloud пропонує безсерверні міграції, які зменшують або усувають простої, безперервно копіюючи дані. Організації можуть перенести автономні бази даних на базі віртуальних машин у Google Cloud, щоб звільнити себе від керування інфраструктурою й натомість покладатися на підтримку, продуктивність і можливості аварійного відновлення Google. Кожен проект може включати до 2000 профілів підключення та 1000 завдань міграції.

Microsoft Azure Migrate має такі ж спрощені можливості з єдиною інформаційною панеллю для всього процесу міграції баз даних, програм, мейнфреймів або віртуальних машин. Цей єдиний інтерфейс забезпечує централізоване уявлення про весь процес міграції, полегшуючи планування, виконання та ефективний моніторинг міграцій.

Інші порівняння можуть зводитися до конкретних потреб вашої організації, таких як обсяг пам’яті та дисків для зберігання, які вам потрібні, фізичне розташування та спосіб оплати.

Чому у воєнний час хмарні технології допоможуть убезпечити бізнес - читайте в ProIT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.