ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Canon оголосила про створення особливої системи літографії для чипів

author avatar ProIT NEWS

Canon оголосила про створення новітньої системи «наноімпринтної літографії» FPA-1200NZ2C. Компанія позиціонує цю технологію як альтернативу дорогим і складним системам EUV, завдяки яким на ринку зараз домінує голландська фірма ASML Holding NV, повідомляє ReadWrite.

Технологія EUV від ASML популярна серед виробників мікросхем через її ключову роль у виробництві напівпровідників 5 нанометрів і нижче. Цифра в нанометрах означає розмір елементів мікросхеми. Чим менша ця цифра, тим більше функцій може вмістити мікросхема, отже, збільшується потужність напівпровідника.

Згідно з повідомленням Canon, машини для наноімпринту можуть виготовляти 5-нм мікросхеми, що відповідає найсучаснішому рівню EUV.

Компанія прогнозує, що вдосконалення матеріалів для друку та вирівнювання накладення може підвищити роздільну здатність до 2 нм, що переведе Canon у лідери виробництва мікросхем нового покоління. Це значний крок для японського технологічного гіганта.

На відміну від складного використання високопотужних лазерів EUV, наноімпринтинг друкує нанорозмірні візерунки схем безпосередньо на кремнієвих пластинах за допомогою штампа, схожого на форму. У Canon вважають, що цей простіший процес механічного друку стане дешевшим і доступнішим варіантом для виробників мікросхем.

«Оскільки процес передачі шаблону схеми не проходить через оптичний механізм, візерунки тонких схем на масці можна точно відтворити на пластині. Таким чином, складні дво- або тривимірні візерунки схем можна сформувати в одному відбитку», – пояснюють у Canon.

Це відрізняється від методів фотолітографії, які використовуються ASML і які передбачають пропускання певної довжини хвилі світла через фотомаски для витравлювання елементів на шарі візерунка на пластині. Кінцевою метою є створення складних схем високої щільності на матрицях мікросхем.

Крім того, за даними Bloomberg, новинка технології може дозволити їй обійти поточні обмеження США на експорт систем EUV до Китаю.

Напівпровідники є центральним аспектом технологічної боротьби між США та Китаєм через їх критичний характер у таких сферах, як штучний інтелект і військові застосування. Уряд Нідерландів заборонив ASML експортувати свої машини для літографії EUV, тому що ця технологія є ключовою для створення найсучасніших мікросхем.

Тепер, коли Canon стверджує, що її нова технологія може допомогти виробникам чипів виготовляти еквівалент 2-нм напівпровідників, вона, безсумнівно, опиниться під пильною увагою регуляторів

У 2014 році Canon купила Molecular Imprints, яка вважається піонером Nanoimprint lithography, і відтоді майже 10 років активно розробляла технологію. Тепер Canon будує перший за два десятиліття новий завод для випуску літографічного обладнання неподалік Токіо. З нового конвеєра обладнання почне сходити у 2025 році.

Читайте також на ProIT: Акції NVIDIA та AMD впали через заборону на експорт чипів ШІ до Китаю.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.