ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

CES 2024: якими будуть автомобільні тренди цього року?

author avatar ProIT NEWS

Consumer Electronics Show (CES) – масштабна конференція у Лас-Вегасі (США), присвячена технологічним продуктам, проходитиме цього року 9-12 січня. Mashable розглянув основні автомобільні тренди цього року.

Електрифікований, не автоматизований

Ринок безпілотних транспортних засобів розвивається не так швидко, тоді як електромобілі стають все більш популярними. Tech Radar передбачає, що CES 2024 буде зосереджена на електромобілях, а не на автоматизації, особливо враховуючи, що автомобільний гігант Ford торік оголосив, що відмовиться від повністю автономних технологій.

І Ford, і GM зазнали величезних втрат на автоматизованих технологіях. Тим часом продажі електромобілів зросли із приблизно $3 мільйонів у 2020 році до понад $10 мільйонів у 2023 році. Ринок диктує свої правила, і CES 2024, ймовірно, відобразить цей факт.

Техніка, яку ви можете використовувати

Автомобільні компанії люблять оголошувати про те, що буде в майбутньому. Але як часто ви бачили, наприклад, «концепт» автомобіля, який став реальністю? Минулого року на виставці CES, до прикладу, компанія BMW анонсувала концепт-кар зі зміною кольору, який так і не зʼявився на вулицях.

Однак у 2024 році тренди можуть змінитися. Джеремі Каплан із Tech Radar передбачає:

«На виставці CES 2024 буде представлено безліч реальних технологій, реальних речей, які ви можете придбати сьогодні для свого наступного автомобіля».

Нові електромобілі Honda

Під час конференції Honda планує представити свої нові електромобілі. Японський автомобільний гігант оголосив про дебют нових «глобальних моделей EV серії та кількох ключових технологій, що ілюструють значну трансформацію, якої зараз зазнає Honda».

Подробиць небагато, але можна з упевненістю припустити, що оголошення у вівторок, 9 січня, буде великим.

Концептуальні автомобілі

Можливо, ви отримаєте більше технологій, якими справді зможете користуватися, але автовиробники все ще люблять створювати концептуальні автомобілі.

Наприклад, Hyundai вже опублікував попередній перегляд свого концептуального автомобіля Mobion, який дає змогу всім колесам обертатися незалежно, і представить його на CES 2024.

Не надто багато ШІ

Хоча CES 2024 може бути зосереджена на ШІ в цілому, автомобільна промисловість може бути винятком із цього правила.

Зрештою, поки не слід ризикувати й використовувати ненадійні технології, якими поки що є використання ШІ, в автомобілях. Тому цього року не очікуйте на появу транспортних засобів зі штучним інтелектом.

«Експерти прогнозують, що компанії демонструватимуть ШІ для автомобілів у програмах із низькими ризиками, наприклад у персоналізації автівок», – зазначають в Automotive News.

Читайте також на нашому сайті: Перший автомобіль, який літає, отримав сертифікат льотної придатності.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.