ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Чи може новий закон фізики підтвердити ідею, що ми живемо в комп’ютерній симуляції?

author avatar ProIT NEWS

Фізик з Університету Портсмута дослідив, чи може новий закон фізики підтвердити теорію, яка обговорюється, згідно з якою ми – просто персонажі у розвиненому віртуальному світі, пише Phys.org.

Гіпотеза моделювання всесвіту припускає, що люди насправді є штучною реальністю, схожою на комп’ютерну симуляцію, у якій вони самі є конструктами.

Ця теорія популярна серед багатьох відомих діячів, у тому числі Ілона Маска, і в галузі науки, відомої як інформаційна , яка припускає, що фізична реальність фундаментально складається з бітів інформації.

Доктор Мелвін Вопсон раніше опублікував дослідження, в якому припускає, що інформація має масу і що всі елементарні частинки – найменші з відомих будівельних блоків Всесвіту – зберігають інформацію про себе, подібно до того, як у людей є ДНК.

У 2022 році він відкрив новий закон фізики, який міг передбачити генетичні мутації в організмах, зокрема віруси, і допомогти судити про їхні потенційні наслідки.

Він заснований на другому законі термодинаміки, який встановлює, що ентропія – міра безладу в ізольованій системі – може лише збільшуватися або залишатися незмінною.

Доктор Вопсон очікував, що ентропія в також зросте з часом, але, досліджуючи еволюцію цих систем, він зрозумів, що вона залишається постійною або зменшується. Саме тоді він встановив другий закон інформаційної динаміки, або інфодинаміки, який міг суттєво вплинути на генетичні дослідження й теорію еволюції.

Нова стаття, опублікована в AIP Advances, розглядає наукові наслідки нового закону для низки інших фізичних систем і середовищ, включаючи біологічну, атомну фізику та космологію.

Доктор Вопсон говорить: «Тоді я знав, що це відкриття мало далекосяжні наслідки для різних наукових дисциплін. Що я хотів зробити далі, так це перевірити закон і побачити, чи зможе він ще більше підтвердити гіпотезу моделювання, перемістивши її з філософської сфери в основну науку».

Основні висновки є такими:

  • Біологічні системи: другий закон інфодинаміки кидає виклик загальноприйнятому розумінню генетичних мутацій, припускаючи, що вони слідують шаблону, керованому інформаційною ентропією. Це відкриття має глибоке значення для таких галузей, як генетичні дослідження, еволюційна біологія, геннна терапія, фармакологія, вірусологія та моніторинг пандемії.
  • Атомна фізика: стаття пояснює поведінку електронів у багатоелектронних атомах, надаючи розуміння таких явищ як правило Хунда. Він який стверджує, що електрон із максимальною кратністю має найменшу енергію. Електрони влаштовуються таким чином, що мінімізує їхню інформаційну ентропію, що проливає світло на атомну фізику і стабільність хімічних речовин.
  • Космологія: показано, що другий закон інфодинаміки є космологічною необхідністю, а термодинамічні міркування, застосовані до адіабатично розширюваного Всесвіту, підтверджують його справедливість.
«Ця стаття також дає пояснення поширеності симетрії у Всесвіті. Принципи симетрії відіграють важливу роль щодо законів природи, але досі було мало пояснень, чому це могло бути. Мої висновки демонструють, що висока симетрія відповідає найнижчому стану інформаційної ентропії, потенційно пояснюючи схильність природи до цього. Цей підхід, коли надлишок інформації видаляється, нагадує процес комп’ютерного видалення або стиснення зайвого коду, щоб заощадити простір для зберігання й оптимізувати енергоспоживання. І як результат підтримує ідею, що ми живемо в симуляції», – пояснив доктор Вопсон.

Попередні дослідження науковця засвідчують, що інформація є фундаментальним будівельним блоком Всесвіту та має фізичну масу.

Він навіть стверджує, що інформація може бути невловимою темною матерією, яка становить майже третину Всесвіту, називаючи це принципом еквівалентності маси, енергії та інформації.

У статті стверджується, що другий закон інфодинаміки підтверджує цей принцип, потенційно підтверджуючи ідею про те, що інформація є фізичною сутністю, еквівалентною масі та енергії.

«Наступні кроки для завершення цих досліджень вимагають емпіричного тестування. Одним із можливих шляхів був би мій експеримент, розроблений минулого року, щоб підтвердити п’ятий стан матерії у Всесвіті й змінити фізику, якою ми її знаємо, за допомогою зіткнень частинок та античастинок», – додав доктор Вопсон.

Читайте також на ProIT: Ілон Маск заснував новий стартап xAI, щоб «зрозуміти природу Всесвіту».

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.