ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Чому розробники повинні поставити базу даних на перше місце

author avatar ProIT NEWS

Дані – це серце взаємодії з користувачем, тож чи не варто розробникам починати з цього? Бази даних SQLite, NoSQL і абстракції, такі як Neurelo, роблять процес розробки набагато легшим, повідомляє InfoWorld.

Розробники певного віку звикли починати свій шлях розробки застосунків із вибору операційної системи. Молодші ж розробники навпаки можуть почати з вибору хмари.

Один із найповажніших експертів у сфері технологій пропонує іншу відправну точку, яка зосереджує увагу на найважливішому компоненті стеку програм: базі даних.

Як пише Келсі Гайтауер:

«Спочатку я зробив помилку, зосередившись лише на операційних системах, і проігнорував те, що зараз вважаю найважливішим елементом обчислень, – дані».

Він у своїх судженнях не один. Засновник Gatsby.js Кайл Метьюз дійшов подібних висновків:

«Під час створення прототипу я на 100% перейшов спочатку на базу даних».

У світі, де дані є серцевиною користувальницького досвіду, має сенс використовувати підхід, орієнтований насамперед на дані, а не вибирати, наприклад, мовну структуру та використовувати будь-які бази даних, які з нею постачаються.

Хмарні платформи API, як-от Neurelo, чудово підходять для розробників, які хочуть поставити базу даних на перше місце, але можуть не знати, як.

Дані, дані всюди

Головна новина щодо заробітку на хмарі – це штучний інтелект і те, як він стимулює використання хмарних сервісів. В основі штучного інтелекту, звичайно, лежать дані. Багато-багато даних. Із тих пір, як ми почали називати це «великими даними», дані сприяли прийняттю та використанню хмарних технологій.

Це правда незалежно від того, як ми це називаємо або які технології ми використовуємо для зберігання й обробки.

Як показують останні тенденції O’Reilly, незважаючи на те, що інтерес до таких технологій, як Apache Hadoop, Apache Spark і сховищ даних, знижується (є «застарілими» технологіями), інтерес до даних продовжує зростати.

O’Reilly вважає, що спеціалізовані бази даних, такі як автономні векторні бази даних, залишаються відносно нішевими, навіть якщо бази даних більш загального призначення, такі як MySQL, додають векторні можливості та продовжують розвиватися.

Через цей потік технологій обробки даних розробникам ще важче йти в ногу з часом, постійно вивчаючи нові технології або нові способи використання старих технологій. Проте такі розробники, як Hightower, вважають, що настав час зробити дані першочерговим вибором у наборі технологій.

Для Hightower один із способів усунути складність бази даних – це почати з простого SQLite, а не зі складнішої бази даних, як MySQL. За словами експерта, він воліє «вивчити основи даних і як ними керувати».

Легкість SQLite, погоджується з розробником Саймоном Віллісоном, полягає в тому, що «не потрібно запускати сервер і з’ясовувати автентифікацію».

Це один із підходів для розробників, які не знайомі з базами даних, але він не єдиний. Так звані бази даних NoSQL можуть бути більш доступними для розробників.

Однією з причин, чому розробники люблять MongoDB, є те, що він відповідає об’єктно-орієнтованому програмуванню, яке вже знають розробники, а не змушує їх використовувати ORM (об’єктно-реляційні картографи), щоб підштовхнути свої дані до реляційної моделі.

Іншим варіантом є Supabase, який надає керований PostgreSQL, щоб розробники могли витрачати менше часу, турбуючись про операції з базою даних.

Що робити, якщо ви не хочете думати про базу даних взагалі або дуже багато? Що ж, Neurelo може бути вашою відповіддю.

Боротьба з «необхідним злом»

Neurelo пропонує платформу абстракції бази даних, яка дозволяє розробникам працювати з базою даних без необхідності створювати складні SQL-запити для створення, отримання, оновлення чи видалення (CRUD) записів у реляційних базах даних, таких як PostgreSQL або MySQL, або створювати запити за допомогою MongoDB Query API для MongoDB. Натомість Neurelo автоматично генерує API, які створюють кінцеві точки REST і GraphQL безпосередньо з моделей даних і схем розробників.

Це суть того, як Neurelo бореться з «необхідним злом» ORM. Про це сказав співзасновник і генеральний директор Neurelo Чираг Шах.

Це важка боротьба з ORM, пояснює він:

«Ви повинні пройти через купу речей і створити ці джгути. Ви повинні підтримувати їх, адже щоразу, коли ваша схема змінюється або ваші вимоги змінюються, вам необхідно повторно відкалібрувати все».

Традиційні ORM приховують рівень SQL, але Neurelo забезпечує повну видимість запитів. Розробники можуть перевіряти та покращувати взаємодію з базою даних у міру того, як зростає їх рівень комфорту з базою даних.

Також Neurelo допомагає вирішити проблему «N+1» ORM, через яку база даних виконує запити в циклі, без необхідності збільшуючи кількість зворотних звернень до бази даних. Вказаний інструмент бореться з цим, використовуючи активне завантаження, яке отримує пов’язані дані в одному запиті за допомогою об’єднань. Це мінімізує кількість запитів до бази даних і покращує продуктивність.

Цим та іншими способами Neurelo дозволяє розробникам (новачкам чи досвідченим) витрачати менше часу на те, щоб зрозуміти, як працювати зі своєю базою даних, і більше часу на написання програми. Замість годин або тижнів ви переходите до написання свого коду за хвилини.

Це повертає нас до оцінки Гайтауера про те, що дані мають бути першочерговою турботою розробника. Якщо він правий, такі інструменти, як Neurelo, можуть зробити це перше занепокоєння менш... занепокоєним. Без усіх компромісів, які накладають ORM, або жорсткого коду, який може створити використання драйвера бази даних. Це спосіб зберігати дані в основі програми та набагато доступніший для розробників.

Раніше ProIT повідомляв, як оптимізувати процес контейнеризації застосунків Java.

Крім того, ми повідомляли, що Java 18 Simple Web Server дає змогу використовувати інструмент командного рядка або API для розміщення файлів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.