ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Оновлення Firefox: кращі результати пошуку та нові пакети Linux

author avatar ProIT NEWS

Mozilla продовжує випускати нове оновлення Firefox швидкими темпами, і точно за розкладом Firefox 122 починає розгортатися на настільних і мобільних платформах, повідомляє HowToGeek.

Найсуттєвішою зміною у Firefox 122 є зображення й описи для пропозицій пошуку, подібні до того, що Google Chrome і Safari підтримують протягом кількох років. Детальніші пошукові пропозиції можуть допомогти вам визначити, чи є такий результат правильним. Але в Mozilla зазначають, що вони працюють лише «якщо їх надає пошукова система».

Схоже, Google може бути єдиною підтримуваною пошуковою системою. Вона не працювала з Bing, DuckDuckGo або Wikipedia, встановленими як пошук за замовчуванням.

Mozilla також покращила функцію локального перекладу, яка вперше з’явилася у Firefox 118 минулого року. Перекладені вебсторінки тепер мають бути надійнішими. Також виправлені помилки, через які інтерактивні віджети могли не працювати, а вміст сторінки зникав.

Крім того, Firefox 122 підтримує створення та використання ключів доступу, які зберігаються в iCloud Keychain на macOS. Таку саму функцію було додано до Google Chrome на macOS у жовтні, і тепер вона працює в більшості інших браузерів на основі Chromium. Інтеграція між браузерами та платформами синхронізації є важливим кроком у правильному напрямку.

Також Mozilla має новий інсталяційний пакет для Ubuntu та інших систем Linux на базі Debian на додаток до офіційно підтримуваних пакетів Snap і Flatpack.

Версії Snap і Flatpaсk не працюватимуть належним чином у деяких дистрибутивах Linux, а кілька років тому Ubuntu перестала пропонувати Firefox як звичайну рідну програму (на користь пакету Snap), тому цей новий пакет призначений насамперед для цих випадків використання.

Раніше Mozilla співпрацювала з Linux Mint для підтримки пакету, сумісного з Debian, і тепер інші системи на базі Debian можуть отримати подібний досвід.

Як оновити Firefox

Firefox автоматично встановить оновлення на ваш комп’ютер, телефон або планшет, коли воно стане доступним. Щоб негайно перевірити та встановити доступні оновлення, клацніть піктограму меню у верхньому правому куті панелі інструментів браузера та виберіть «Про Firefox».

Ви можете завантажити Firefox з офіційного вебсайту Mozilla, Google Play Store, Apple App Store і Microsoft Store.

Раніше ProIT повідомляв, що Mozilla перенесе розробку Firefox із Mercurial на GitHub Microsoft.

Читайте також на ProIT: Mozilla анонсувала підтримку відкритої екосистеми розширень у Firefox для Android на addons.mozilla.org (AMO).

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.