ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Mozilla перенесе розробку Firefox із Mercurial на GitHub Microsoft

author avatar ProIT NEWS

Mozilla планує перенести основне сховище для свого флагманського веббраузера Firefox із Mercurial на GitHub, щоб зменшити тиск на свої команди розробників. Про це повідомляє DevClass.

У дописі до списку розсилки firefox-dev від Байрона «Глоба» Джонса, старшого менеджера з розробки Mozilla, який працює над робочим процесом і керуванням випусками, пояснюється:

«Протягом тривалого часу розробка Firefox Desktop підтримує користувачів як Mercurial, так і Git. Ця вимога подвійного SCM накладає значне навантаження на команди. Ми ухвалили рішення перенести розробку Firefox на Git».

Репозиторій буде розміщено на GitHub, хоча очікується, що переїзд займе «принаймні 6 місяців до початку міграції».

Mercurial – це інструмент керування розподіленим кодом із відкритим вихідним кодом, написаний переважно на Python і ліцензований під GPL (GNU General Public License) версії 2. Він був створений Олівією Макколл у 2005 році як альтернатива BitKeeper для керування вихідним кодом Ядро Linux у відповідь на припинення безкоштовної версії BitKeeper.

Репозиторій вихідного коду Mercurial, що використовується Mozilla для Firefox, який тепер буде перенесено на GitHub

Робочий процес внеску для Firefox включає низку різних інструментів. Bugzilla, інший проєкт Mozilla, використовується для відстеження проблем, і хоча GitHub містить засіб відстеження проблем, Glob заявляє, що Bugzilla все одно буде використовуватися.

Учасники, які вирішують проблеми, потім надсилають код на перевірку до іншого інструменту з відкритим кодом, який називається Phabricator, і саме рецензент надсилає виправлення до гілки інтеграції для Firefox. Mozilla також використовує інструмент під назвою Lando для автоматизації налаштування середовища розробки для Firefox.

«Ми продовжуватимемо використовувати Bugzilla, moz-phab, Phabricator і Lando», – говорить Глоб (moz-phab – інструмент командного рядка для Phabricator).

Як зазначає Глоб, уже можна використовувати Git для розробки Firefox, але після завершення міграції підтримку Mercurial буде припинено.

На початковому етапі міграції Git стане основним із односторонньою синхронізацією з Mercurial. На другому етапі команди перенесуть інфраструктуру, яка залежить від Mercurial, на Git.

Git є відкритим кодом, а GitHub – ні. Репозиторій для ядра Linux розміщено на Kernel.org.

Підтримка та захист основного сховища – це значні зусилля, однак GitHub пропонує щедрі безкоштовні можливості для проєктів із відкритим кодом. Тим не менш, це компроміс, і, як зазначено в одному коментарі:

«Перейти ва-банк на GitHub означає зробити себе залежним від служби Microsoft, яка може змінити свої умови».

Знову ж таки Mozilla вже залежить від Google у великій частині своїх фінансів, і перехід на GitHub може допомогти залучити нових учасників.

Читайте також на ProIT: Mozilla анонсувала підтримку відкритої екосистеми розширень у Firefox для Android на addons.mozilla.org (AMO). Розгортання планується до кінця року.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.