ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Mozilla запустить підтримку плагінів у Firefox для Android

author avatar ProIT NEWS

Mozilla анонсувала майбутній план, згідно з яким плагіни, розроблені для настільного браузера, запускатимуться у застосунку Android. Про це пише The Register.

«Найближчим часом Mozilla запустить підтримку відкритої екосистеми розширень у Firefox для Android на addons.mozilla.org (AMO). Ми оголосимо точну дату запуску на початку вересня, але можна з впевненістю очікувати розгортання до кінця року», повідомили у Mozilla.

Firefox для Android вже підтримує кілька розширень, але Mozilla «зосередила зусилля на посиленні основних функцій Firefox для Android і розумінні унікальних потреб користувачів мобільних браузерів».

Ця робота завершена, тож Mozilla готова підтримувати відкриту екосистему розширень у Firefox для Android.

Розробникам необхідно врахувати останнє введення багатопроцесової підтримки у Firefox для Android у збірках Firefox Nightly. Це означає, що тепер розширення більше не розміщуються в тому ж процесі, що і користувацький інтерфейс Firefox.

«Це є ключовим фактором, оскільки Android має тенденцію припиняти роботу ресурсомістких процесів, таких як розширення. Щоб зменшити ризик несподіваного припинення роботи розширення, ми представили архітектуру сторінки подій, яка не є постійною і більш стійкою до припинення процесів. Таким чином, ми рекомендуємо розробникам переходити від постійних backgrounds до непостійних Event сторінок для покращення стійкості розширення», – йдеться у блозі Mozilla.

Для цього необхідно виконати такі дії:

  • Оновіть manifest.json background ключ і додайте «persistent»: false.
  • Переконайтеся, що прослуховувачі зареєстровані синхронно на верхньому рівні.
  • Записуйте глобальний стан в API сховища, наприклад storage.session.
  • Змініть таймери на сповіщення.
  • Перейдіть від використання extension.getBackgroundPage для виклику функції з фонової сторінки до використання повідомлень розширення або runtime.getBackgroundPage.

Після виконання цього списку справ розширення будуть готові для Firefox на Android. У Mozilla обіцяють, що розробникам незабаром будуть надані «додаткові посібники, ресурси та заходи для підтримки переходу до керованого багатопроцесного середовища, такого як Android».

Мобільний браузер для налаштування може бути корисним. Firefox для Android цього потребує, оскільки за даними StatCounter його частка на ринку становить 0,5%, значно поступаючись Chrome (64,8%), Apple Safari (24,8%), браузеру Samsung (4,3%), Opera (1,94%), браузеру UC, пов’язаному з Alibaba (1,8%), і навіть рідному браузера Android (0,65%).

За оцінками GSM Association, станом на 2022 рік у світі було 5,4 мільярда унікальних абонентів мобільного зв’язку, а 76% з’єднань здійснювалися за допомогою смартфонів. StatCounter оцінює ринкову частку Android у 70,1%.

Порахуйте: у Firefox на Android може бути 14,5 мільйона користувачів – це непоганий результат, але далеко позаду мільярди користувачів інших мобільних браузерів.

Чи може відкрита екосистема плагінів сприяти поширенню Firefox на Android? Safari вже підтримує розширення у своєму мобільному браузері, а обхідні шляхи роблять це можливим для Chrome.

У Mozilla переконані, що зусилля того варті. Як це часто буває, від того, чи дійдуть розробники такого ж висновку щодо ефективного використання свого часу, залежатиме, чи стане браузер Mozilla для Android ширше використовуватися.

Раніше ми повідомляли, що Mozilla випустила Firefox 115 із патчами для двох серйозних помилок use-after-free.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.