ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Лайфхаки: як позбутися функції AI Overviews у Пошуку Google

author avatar ProIT NEWS

Якщо ви нещодавно шукали щось у Google, то можливо помітили стіну тексту, яка з’являється перед фактичними результатами пошуку. Ця функція під назвою AI Overviews пропонує відповіді на певні запити, згенеровані штучним інтелектом.

Також вона просуває список посилань далі вниз по сторінці, що трохи дратує, коли ви хочете провести власне дослідження (і стане ще більше дратувати, коли Google додасть до нього рекламу). Хоча Google й не дозволяє вимкнути цю функцію, є кілька способів її обійти, повідомляє The Verge.

Один із найкращих способів «вимкнути» цю функцію – це переналаштувати параметри пошукової системи за замовчуванням у вашому браузері. Вебсайт tenbluelinks пропонує інструкції, як це зробити в Chrome на Android, iOS, Windows і Mac, а також у Firefox на Windows і Mac.

У Chrome на Windows або Mac перейдіть у «Налаштування» > «Пошукова система» > «Керування пошуковими системами та пошуком на сайті».
Виберіть «Додати» біля розділу «Пошук на сайті».

Додайте псевдонім для своєї версії Google без ШІ в розділі «Ім’я», додайте ярлик і вставте цю URL-адресу: {google:baseURL}search?q=%s&udm=14.
Коли закінчите, натисніть «Зберегти» або «Додати». Потім виберіть три крапки поруч із записом і «Зробити за замовчуванням».

Наступного разу, коли ви здійсните пошук, то більше не повинні бачити ШІ-огляди.

Є кілька інших простих способів уникнути оглядів ШI, зокрема за допомогою uBlock Origin. Один користувач Reddit виявив, що можна уникнути цієї функції, завантаживши розширення uBlock для свого браузера. Потім слід перейти до меню налаштувань, а далі до розділу «Мої фільтри», вставити google.com##.GcKpu в список і вибрати «Застосувати зміни».

Також ви можете спробувати Bye Bye – ШІ від Google, розширення Chrome, створене Аврамом Пілтчем із Tom’s Hardware. Розширення використовує CSS, щоб приховати AI Overviews за замовчуванням. До того ж його можна налаштувати так, щоб видалити розділ обговорень Google, блоки покупок, рекламні посилання тощо.

Tedium перелічує деякі рішення, як позбутися AI Overviews (зокрема, у Safari), і створив сайт udm14.com, щоб ви могли здійснювати пошук без результатів ШI.

І, нарешті, якщо ви просто хочете час від часу уникати ШI-оглядів, то можете виконати пошук, а потім вибрати «Більше» > «Інтернет», щоб отримати список сайтів без ШІ-оглядів (і без реклами).

Будь-який із цих методів має дати вам відпочити від результатів пошуку штучного інтелекту принаймні до тих пір, поки Google не запустить кнопку «Вимкнути».

Читайте також на ProIT інші лайфхаки: як використовувати ШІ, щоб відновлювати старі фотографії.

Також вас може зацікавити наш матеріал, як переглядати та використовувати старі версії Пошуку Google.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.