ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Deepfake не працюватиме: усі камери Sony отримають технологію автентифікації фото

author avatar ProIT NEWS

Sony та Associated Press (AP) завершили спільне тестування передової технології автентифікації в камері, спрямоване на те, щоб зупинити хвилю фальшивих зображень і надати фотографам і користувачам інструменти, необхідні для перевірки автентичності фотографій. Про це повідомляє Tech News Space.

Ця технологія стане особливо актуальною, оскільки генеративні технології ШІ продовжуватимуть поширюватися і швидко вдосконалюватися.

Проблема автентичності цифрових зображень останніми роками стає все більш гострою. Раніше, у 2019 році, Adobe представила технологію Content Authenticity Initiative (CAI), спрямовану на моніторинг «легітимності» цифрових зображень, а у 2020 році додала інструмент у Photoshop для моніторингу кожної внесеної зміни та її автора в метаданих зображення. Сьогодні Adobe CAI підтримується низкою компаній, зокрема NVIDIA, Microsoft, X, AP, New York Times, Getty Images, Nikon і Leica.

У 2021 році Adobe, Arm, Intel і Microsoft сформували коаліцію Content Provenance and Authenticity Coalition (C2PA) для забезпечення належних технічних стандартів і документації.

У березні 2022 року до групи приєдналася компанія Sony. Її участь у Керівному комітеті C2PA призвела до розроблення поточного галузевого стандарту для моніторингу редагування зображень та обробки зображень, який компанія прагне просувати та підтримувати.

З 2020 року AP забезпечувала своїх фотографів лише обладнанням Sony. Не дивно, що компаніям вдалося досягти «значного прогресу у вирішенні проблеми автентичності контенту», за словами представників Sony.

Другий етап польового тестування, який включав місяць тестування цифрового підпису й технології C2PA в реальному робочому процесі фотожурналістики, був завершений у жовтні.

Технологія, запропонована Sony, створює цифровий підпис під час запису та не потребує жодного спеціального обладнання чи змін апаратного забезпечення камери.

Для використання нової технології достатньо оновити прошивку. Уже випущені камери, такі як Sony a1 і a7S III, а також майбутня Sony a9 III підтримуватимуть вбудований підпис C2PA й автентифікацію.

Коли робиться фотографія, створюється повний цифровий ланцюжок, який гарантує, що зображення є справжнім і не було відредаговане чи іншим чином оброблене.

«Швидкий розвиток генеративного штучного інтелекту відкрив нові можливості для творчого вираження. Хоча це призвело до зростання занепокоєння щодо впливу змінених або маніпуляційних зображень у журналістиці. Поширення неправдивої інформації та зображень має реальні соціальні наслідки, які завдають шкоди не лише нашим фотожурналістам і партнерам інформаційних агентств, а й суспільству в цілому», – сказав Ніл Мановіц, президент і головний операційний директор Sony Electronics.
«Фальшиві та підроблені зображення є серйозною проблемою для новинних організацій. Вони не тільки сприяють поширенню фейкових новин і дезінформації, але й остаточно підривають довіру громадськості до реальних і точних зображень. Ми пишаємося співпрацею з Sony Electronics, яка працює над розробленням рішення щодо автентифікації, яке допоможе вирішити цю проблему», – заявив речник AP Девід Ейк.

Щоб забезпечити автентичність цифрового підпису, не порушуючи робочий процес фотографа, Sony та AP співпрацюють із Camera Bits – виробником програмного забезпечення Photo Mechanic, яке забезпечує цілісність цифрового підпису під час редагування метаданих.

«Ми усвідомлюємо серйозну проблему, яку маніпулювання зображеннями створює для наших партнерів, і прагнемо вирішити її. Рhoto Mechanic використовується у фотожурналістиці 25 років і продовжує розвиватися разом із впровадженням нових технологій. Ми прагнемо, щоб цей Photo Mechanic залишався надійним та автентичним рішенням для робочого процесу», – сказав Денніс Вокер, президент і засновник Camera Bits.

Після того, як технологія автентифікації Sony у камері продемонструвала свою ефективність у реальних тестах AP, Sony готова застосувати цифрові підписи й технологію C2PA у більшості своїх пристроїв. Флагманські камери серії Alpha отримають оновлення прошивки з новою технологією вже наступної весни.

Читайте також на ProIT: Як відновити втрачені фотографії із SD-карти: огляд інструментів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.