ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

DevOps-спільнота повстала проти змін у ліцензії Terraform від HashiCorp

author avatar ProIT NEWS

Частина спільноти, яка прийняла програмне забезпечення Terraform з відкритим кодом, спочатку розроблене HashiCorp для створення інфраструктури як коду (IaC), опублікувала маніфест із закликом до компанії скасувати останні зміни, внесені до ліцензій. Ці зміни обмежують використання Terraform на платформах, у які вбудовано ПЗ, та у виробничих середовищах, повідомляє DevOps.com.

Якщо ця вимога не буде задоволена, група планує запустити власний форк під назвою OpenTF відповідно до умов попередньої ліцензії, яка регулювала використання Terraform.

HashiCorp переходить від публічної ліцензії Mozilla v2.0 (MPL 2.0) до ліцензії Business Source (BSL) v1.1 у всіх майбутніх випусках свого програмного забезпечення, включно з Terraform, Vault, Consul, Boundary, Nomad, Waypoint, Packer і Vagrant, щоб зберегти максимальний контроль над інтелектуальною власністю.

Ця зміна матиме жахливий вплив на інновації Terraform, оскільки менше людей та організацій захочуть зробити внесок у вдосконалення інструменту.

Історично HashiCorp не сприймався як не надто сприйнятливий до внесків зовнішніх розробників, тому основна частина коду, використаного для створення Terraform, надійшла від розробників, які працюють на HashiCorp.

Незрозуміло, якою мірою це вплине на команди DevOps, але фрагментація проєктів з відкритим кодом, що виникає через проблеми, які зводяться до джерел доходу, зростає. Оскільки вендорам, які створюють програмне забезпечення з відкритим кодом, стає важче продовжувати збільшувати кількість послуг за підписку для підтримки, яку вони надають.

Red Hat, наприклад, нещодавно вирішила більше не робити вихідний код для редакції Red Hat Enterprise Linux (RHEL) своєї операційної системи. Це рішення призвело до того, що Oracle, SUSE та CIQ об’єднали свої ресурси для створення форка RHEL, який, як вони обіцяють, буде сумісний із майбутніми оновленнями RHEL.

Залишається побачити, скільки постачальників можуть підтримати OpenTF. У HashiCorp, окрім партнерів, які побудували бізнес на версії Terraform з відкритим кодом, також є багато конкурентів, які пропонують інструменти ІаС.

Може пройти деякий час, перш ніж цей конфлікт буде вирішено, але поки що ситуація залишається нестабільною.

Команди DevOps, які широко використовують Terraform, повинні будуть відстежувати події, щоб переконатися, що будь-яке майбутнє використання Terraform відповідає умовам BSL. А ці умови, як стверджують прихильники маніфесту, наразі занадто розмиті.

Тим часом організації, які покладаються на програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, повинні підготуватися до будь-яких різких змін умов ліцензування, які можуть відбутися у більш складні економічні часи. Фактично, однією з прихованих витрат використання програмного забезпечення з відкритим кодом є різні умови ліцензування.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.