ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Дослідження: боти краще розгадують CAPTCHA, ніж люди

author avatar ProIT NEWS

Тести, які ви проходите після введення пароля на вебсайті, щоб підтвердити, що ви – людина, не такі ефективні, як ми думали.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Ірвайні виявили, що вказані тести не тільки забирають багато часу і дратують користувачів, але й можуть бути вирішені швидше за допомогою ботів, аніж людьми. Про це повідомляє PCmag.com.

Ці тести називаються CAPTCHA (Completely Automated Public Turning test). Дослідники порівняли продуктивність 1400 людей і ботів у 14 тисячах різних тестів. На диво, боти постійно перемагають людей.

Наприклад, коли людей попросили розв’язати CAPTCHA зі зміненим текстом, вони змогли розгадати їх за 9-15 секунд. Це звучить чудово, але правильна відповідь була лише у 50-84% випадків.

З іншого боку, боти, які брали ті самі тексти, змогли відповісти на ті самі тести менш ніж за секунду і зробили це точніше на 99,8%.

Як повідомляє The Sunday Times, деякі дослідження вже довели, що боти можуть розгадувати CAPTCHA, але не так багато порівнюють ефективність ботів із людьми.

«Ґрунтуючись на масштабних вимірюваннях часу, який люди витратили на розгадку CAPTCHA, ми можемо з упевненістю сказати, що більшість людей повільніші за ботів. Це новий результат», – зазначив професор Джин Цудік із Каліфорнійського університету в Ірвайні, співавтор дослідження.

Він стверджує, що настав час знайти краще рішення.

«Виникає таке питання: чому ми все ще використовуємо технологію, яка майже не подобається всім, коштує так багато (особливо з точки зору втраченого людського часу) і неефективна проти ботів?» – наголосив Джин Цудік.

Раніше ми повідомляли, що Windows 11 тестує нові способи авторизації на вебсайтах.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.