ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Дозвіл працювати з дому збільшує доходи компаній – дослідження

author avatar ProIT NEWS

Доходи компаній з гнучким графіком роботи зростають на 21% швидше, ніж у тих, де віддалену роботу заборонено. Про це повідомляє Bloomberg.

Трирічний аналіз, проведений спільно з Boston Consulting Group, виявив, що продажі у «повністю гнучких» роботодавців зростали набагато швидше, ніж у тих, хто не використовує віддалену роботу. Під час дослідження було проаналізовано дані з 2020 до 2022 року.

Компанії, які дозволяють віддалену роботу, побачили зростання доходів у чотири рази швидше, ніж ті, які суворіше слідкують за відвідуванням офісу. Серед компаній, які вимагали принаймні деякої відвідуваності офісу, ті, до яких співробітники приходили кілька днів на тиждень, збільшили продажі удвічі більше, ніж ті, хто працює в офісі повний робочий день.

Аналіз 554 публічних компаній, у яких загалом працюють 26,7 мільйона людей, виявив, що «повністю гнучкі» фірми, які або повністю віддалені, або дозволяють працівникам вибирати, коли вони приходять в офіс, збільшили продажі на 21% між 2020 і 2022 роками. Це можна порівняти з 5% зростанням для компаній із гібридною або повністю локальною робочою силою.

Дослідження, проведене консультантом із гнучкої роботи Scoop Technologies Inc. і Boston Consulting Group, включало компанії з 20 секторів, від технологій до страхування. Зростання доходів було нормалізовано відносно середніх темпів зростання галузі.

За словами співзасновника та головного виконавчого директора Scoop Роба Садоу, кращі темпи зростання для компаній, які працюють на дистанційному режимі, можуть бути пов’язані з їхньою здатністю швидше наймати працівників із ширшого географічного регіону, а також вищим рівнем утримання співробітників. Наприклад, у страховій компанії Allstate Corp. за останній рік 84% нових працівників у США проживають не поблизу одного з місцевих офісів.

Також на віддалені вакансії надходить удвічі більше заявок, за словами Лорен ДеЯнг, яка працює у відділі для нагляду за гнучкими умовами роботи компанії.

«Це стає ще більш переконливим аргументом для фінансових директорів і генеральних директорів на користь того, щоб не бути п’ять днів в офісі», – сказав Садоу.

Тим часом бізнес-лідери таких компаній, як Amazon.com Inc. і JPMorgan Chase & Co., рідко посилаються на фінансові дані, коли благають або вимагають, щоб працівники повернулися за робочі столи. Натомість стверджуючи, що робота на місці зміцнює співпрацю та культуру. З 5565 компаній у базі даних Scoop частка організацій, яка вимагає повний робочий день бути в офісі, у жовтні знизилася до 38%. Станом на початок року таких компаній було 49%.

Проте прихильники повернення до офісу мають свіжі дані, щоб зміцнити свою позицію. Окреме опитування 4505 штатних працівників США, проведене Mercer, показало, що ті, хто був в офісі чотири дні на тиждень, повідомили про найвищий рівень мотивації та приналежності. Вони також рекомендували свою компанію як хорошого роботодавця і були переконані, що їхні кар’єрні цілі можуть бути досягнуті. Однак подібне опитування Mercer минулого року показало, що ті, хто працював на місці лише один день, були найбільш залученими.

Згідно з дослідженням Scoop-BCG, серед компаній, яким потрібна певна кількість днів в офісі, лише 6% потребують чотири дні, а більшості достатньо двох або трьох.

Попереднє дослідження, проведене доцентом Гарвардської бізнес-школи Прітвіраєм Чоудхурі, виявило, що лише один-два дні в офісі є ідеальним варіантом для гібридної роботи, оскільки це забезпечує працівникам гнучкість, якої вони прагнуть, без ізоляції, пов’язаної з повною віддаленістю.

Хороша практика, на думку експертів, полягає в тому, щоб надати окремим командам певну автономію щодо того, коли та де вони працюють, замість того, щоб генеральний директор встановлював політику відвідуваності для всієї фірми, яка рідко підходить для всіх.

За даними Gallup, команди, які спільно встановлюють свою гібридну політику, мають найвищу залученість співробітників.

Раніше ProIT повідомляв, що Meta оновлює політику RTO: працівники втратять роботу, якщо не з’являтимуться в офісі хоча б тричі на тиждень.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.