ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

ФБР попереджає: російські хакери заражають маршрутизатори Ubiquiti

author avatar ProIT NEWS

ФБР закликає власників Ubiquiti EdgeRouters перевірити своє обладнання на наявність ознак того, що його зламали та використовують для приховування поточних зловмисних операцій російські хакери, повідомляє Bleeping Computer.

У повідомленні сказано, що хакери використовують заражені маршрутизатори щонайменше з 2022 року для сприяння таємним операціям проти урядів, військових і організацій по всьому світу: в Україні, Чехії, Італії, Литві, Йорданії, Чорногорії, Польщі, Словаччині, Туреччині, ОАЕ та США.

Окрім державних органів, хакери націлені на аерокосмічну й оборонну промисловість, освіту, енергетику та комунальні послуги, готельний бізнес, виробництво, нафту та газ, роздрібну торгівлю, технології й транспорт. Хакери атакують також фізичних осіб в Україні.

Маршрутизатори Ubiquiti EdgeRouters є ідеальною ціллю для хакерів. Це недороге обладнання, яке використовується в будинках і невеликих офісах і працює на Linux.

Кібершпигуни під керівництвом російських спецслужб, які відстежуються як група APT28 і Fancy Bear, використовують ці популярні маршрутизатори для створення великих ботнетів, які допомагають їм викрадати облікові дані, збирати дайджести NTLMv2.

Маршрутизатори також використовуються для розміщення спеціальних інструментів і фішингових цільових сторінок під час таємних кібероперацій, націлених на армію, уряди й інші організації по всьому світу.

«EdgeRouters часто постачаються з обліковими даними за замовчуванням і обмежені захистом брандмауера для роботи з постачальниками послуг бездротового Інтернету (WISP). Крім того, EdgeRouters не оновлюють мікропрограму автоматично, якщо користувач не налаштує це», – попереджає ФБР.

Раніше цього місяця ФБР зламало ботнет Ubiquiti EdgeRouters, заражений шкідливим програмним забезпеченням. Під час розслідування зламаних маршрутизаторів було виявлено різноманітні інструменти й артефакти APT28. В тому числі сценарії Python для викрадення облікових даних вебпошти, програми, призначені для збору дайджестів NTLMv2, і спеціальні правила маршрутизації, які автоматично перенаправляли фішинговий трафік на спеціальну інфраструктуру атак.

Як «оживити» захоплені Ubiquiti EdgeRouters

ФБР і партнерські агентства рекомендують здійснювати певні заходи, щоб позбутися зараження зловмисним програмним забезпеченням і заблокувати доступ APT28 до скомпрометованих маршрутизаторів:

  1. Виконайте скидання апаратного забезпечення до заводських налаштувань, щоб очистити файлові системи від шкідливих файлів.
  2. Оновіть мікропрограму до останньої версії.
  3. Змініть будь-які стандартні імена користувачів і паролі.
  4. Застосуйте стратегічні правила брандмауера на інтерфейсах WAN, щоб запобігти небажаному впливу служб віддаленого керування.

ФБР шукає інформацію про діяльність APT28 на зламаних EdgeRouters, щоб запобігти подальшому використанню цих методів і притягнути винних осіб до відповідальності.

Раніше ми повідомляли, що російська військова хакерська група APT28 використовувала експлойти нульового дня Microsoft Outlook для націлювання на кілька європейських країн – членів НАТО, а також Корпус швидкого розгортання НАТО.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.